Jdi na obsah Jdi na menu

S Obecním spolkem v srpnu a září 2012

7. 8. 2012
  
12.8.2012 -  HOSPODAŘENÍ NA VSI
 
Ukázky historických způsobů hospodaření a řemesel. Ukázky historické zemědělské techniky a práce s dobovým nářadím - ukázky v provozu.
Srpen je období žní –ideální čas, kdy je možno si připomenout již zapomenutý způsob hospodaření na vsi. Program bude doplněn i zábavou pro děti, stejně jako bude možné ochutnat čerstvě upečený tradiční chléb z historické pece v objektu historické chalupy ze Všestar apod.
+ mlácení obilí
+ čištění fofrem
+ mletí obilí
+ dobové pohony všech strojů - žentour
+ ukázka restaurovaných povozů
+ historický LanzBulldog v provozu a další
 
Podrobnosti na:
 
Odjezd ve 12:30 od č.p.13. Návrat nejpozdějí v 17:30.  Vstupné: dospělí 60,-, děti a senioři 30,- Kč. Zájemce o účast prosíme o zprávu k Habětínovům.
 
 
23.9.2012 - STARÁ ŘEMESLA
 
Den zaměřený na ukázku starých řemesel dříve běžných na venkově. Praktické ukázky - možnost vyzkoušet si některé práce ! Například : vrtání dřevěných potrubí, výroba šindele, tesání žlabů a koryt, program pro děti ...
 
 
Odjezd též ve 12:30 od č.p.13. Návrat nejpozdějí v 17:30.  Vstupné: dospělí 60,-, děti a senioři 30,- Kč. Zájemce o účast prosíme o zprávu k Habětínovům.

 

Podzimní divadelní předplatné.
 
 25. září začíná opět serie tří divadelních představení pořádaných choceňským Informačním centrem.
Výběr divadelních kusů několika uplynulých abonentních období nás zatím nikdy nezklamal a předplatné si pořizuje ze sezony na sezonu stále více zájemců. I počet návštěvníků z Plchovic roste a pokud chceme v návštěvách divadel v Panském domě pokračovat, je třeba se předplatným zabývat včas. Informační centrum nám přislíbilo místa v hledišti, pokud si abonentky objednáme nejpozději 7.září. Všechny zájemce tedy prosíme, aby dali do 5.9.2012 vědět p. Habětínové.
Přehled představení je připojen nebo na http://www.kultura-chocen.cz/divadlo-chocen.htm .
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář