Jdi na obsah Jdi na menu

V listopadu se chystáme na Gogola

30. 8. 2011

N.V. Gogol: Ženitba

(Naprosto neuvěřitelná událost o čtyřech dějstvích.)
Režie: Lukáš Hlavica
Hrají: Radek Holub, Barbora Hrzánová, Miluše Šplechtová,Marek Taclík,Jan Hrušínský, Miroslav Vladyka, Zdeněk Hruška,Věra Kubánková a další...
Klenot světové divadelní komedie. V oblíbené hře ruského dramatika a spisovatele Nikolaje Vasiljeviče Gogola Ženitba, exceluje v hlavní roli Agáty, o niž se ucházejí
Divadlo Na Jezerce tuto hru úspěšně uvádí od ledna 2009 a na svých webových stránkách ji komentuje takto:

„Ženitbu přeložil v roce 1979 Leoš Suchařípa a před 25 lety jsme v ní spolu hráli v Ústí nad Labem. Já jsem hrál tehdy Podkolatova a Leoš ztělesnil roli Nenažraného, kterou teď hraji já. Byli jsme přátelé, měl jsem ho jako učitele divadla i života. Byl bych rád, kdybych mohl Leošovi tuto inscenaci věnovat,“řekl ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský o tomto velkém herci, který zemřel v roce 2005. Dodal, že uvažoval o Gogolovi a ruské klasice již od založení divadla. „A v současné době je v našem souboru pro ruskou klasiku vytvořen dobrý základ,“ uvedl Jan Hrušínský.

„Gogolova Ženitba, to je tragikomedie, fraška, absurdita, groteska, satira - něco v čem je smutek a smích dvojjedinou bytostí. Je to svět, kde lidé s urputnou vážností prožívají svá velká dramata za doprovodu hurónských salv smíchu,“ charakterizoval hru režisér Lukáš Hlavica.
 

„Slečna Agáta Tichonovna Kuperďaginová měří necelých 160cm, má hnědozelené
oči, výrazný chrup a je jí sladkých 44 let,“
řekla herečka Barbora Hrzánová o postavě, kterou ztělesňuje, a dodala, že na Gogolově humoru se jí nejvíc líbí tragikomika.

„Gogol pro mě znamená především moc hezkou práci v Divadle Na Jezerce,“ uvedl Miroslav Vladyka a dodal, že se mu role Žvanikina, jednoho z nápadníků, líbí, protože se v něm snoubí humor i smutek.
 
 
Zájemce o shlédnutí tohoto představení prosíme, aby se přihlásili co nejdříve.
 
Další informace zde
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář