Jdi na obsah Jdi na menu

Děkujeme odcházejícím a těšíme se na nové!

Samospráva obce Plchovice má za sebou další volební období, za které je třeba odcházejícímu vedení poděkovat, protože všechny administrativní a technické kroky, které bylo třeba podniknout, proběhly správně. Obec a její důležité životní orgány fungují jako nikdy před tím. Po stránce technické a stavební je ve velmi dobrém stavu, po stránce finanční hospodaří bez nežádoucích schodků a většina obyvatel je s výše uvedenou situací evidentně spokojena.

Občany (dle posledního obecního zpravodaje tzv. „hrubé pytle, které je třeba ošetřit hrubými záplatami“), kterým něco nevyhovuje a dávají  to najevo, je možné považovat za kosmetickou vadu na kráse obce, za problém, se kterým je třeba rázně zatočit nebo za běžnou součást každého společenství, které se dá naslouchat či nad ní mávnout rukou (podle osobního nastavení úředníka). 
A co těm kverulantům vlastně schází?  O co jim jde, když všechno klape a „nikde to nemají tak dobré, jak my tady..“?  
Podle lokálních měřítek zřejmě o nic důležitého:
-         vadí jim, když jsou občané hodnoceni a kádrováni za své názory či (ne)způsoby
-         vadí jim, používání „dvojího metru“
-         vadí jim, když do veřejného rozhodování vstupují individuální měřítka, potřeby a zvyklosti
-         nechápou, proč by odměnou za práci ve vedení obce měly být kromě adekvátní výplaty ještě nehynoucí čest a sláva s jednotnou podporou všech občanů ( když si někoho najmu na nějakou službu, slušné je dobře zaplatit a poděkovat a tím jsme vyrovnáni…)
Pokud se novému vedení obce podaří tyto principy profesionálně odbourat (a tím si práci i velice zjednodušit), bude věta, že „nikde to nemají tak dobré, jak my tady“ ve všech ohledech platná. Těšíme se, že se to podaří.
Za všechny Hrubé pytle držíme novému vedení palce.                                                                                                                         
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář