Jdi na obsah Jdi na menu

Malé a velké zprávy Obecního spolku

14. 4. 2012

Malé a velké zprávy

Od dubna 2012 měníme na nástěnce i webu Obecního spolku zavedené pořádky a nepravidelné poznámky, dotazy, pozvánky či komentáře uvádíme jako Malé a velké zprávy. Prostor pro prezentaci osobních názorů čtenářů nejen z řad našich nejbližších spoluobčanů je samozřejmostí.

 
Radio hubne
Radio Jerevan, jako odpovědna na dotazy, které nechtějí být z různých důvodů položeny přímo, se stává sloupkem Malých a velkých zpráv.
 
4032,- !
Za tuto nečekaně vysokou částku se podařilo směnit kovový odpad, do jehož sběru přispěla Obecnímu spolku řada plchovických sousedů. Již několikrát se sběr starého železa osvědčil jako dobrý zdroj financování našich obecně prospěšných aktivit, jakými bylo v minulosti například sekání trávy těm, co na to sami nestačili, či pomoc místním rodičům a dětem s pořízením prolézačky a klouzaček. Všem velice děkujeme.
 
Pozvánka do Nostalgické kavárny
Mezi nejbližší akce, kde prostředky ze sběru použijeme, bude patřit pohoštění návštěvníků „Nostalgické kavárny“ , kterou Obecní spolek na několik hodin otevře 26.5.2012 odpoledne v místní klubovně jako svůj příspěvek k oslavě šestisetsedmdesátiletého výročí naší obce. Vznosným názvem „Nostalgická kavárna“ nazýváme prezentaci a promítání fotografií z historie Plchovic a Smetany, ke které budeme připraveni podávat několik druhů dobré a voňavé kávy, jak se na správnou kavárnu sluší. Oproti jiným kavárnám se ale v té naší za kávu neplatí. Zaplaceno je předem, sběrem starého šrotu.
Na všechny se velice tešíme.
 
Vítáme nové obsazení obecní klubovny
Po osamocených zimních měsících se do klubovny vrací život. Všem jistě přes zimu notně vyprahlo, protože již v první den znovuotevření se podařilo zbavit novou obsluhu téměř všech tekutých zásob.  Za rozběhnutí klubovny děkujeme, držíme palce a budeme se častými návštěvami snažit poctivě udržovat počet uživatelů na provozuschopné úrovni. Také věříme v zavedení nejen příjemných otvíracích, ale i bezpečných zavíracích hodin. Jasnými pravidly se dá totiž snadno předejít zbytečným nedorozuměním.
 
Divadlo
Společné návštěvy blízkých i vzdálených divadelních představení se u nás staly velice oblíbenou kratochvílí. Nevynechali jsme zatím ani jediné divadlo z abonentních řad připravovaných Informačním centrem v Chocni a v zimě jsme si odskočili i na představení do Klicperova divadla v Hradci Králové.   V květnu se chystáme na představení Divadla Ungelt  ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH a  pro případné další zájemce můžeme ještě vstupenky zajistit. Jedno výborné představení Divadla Ungelt jsme již měli možnost shlédnout (hra Na útěku s Janou Štěpánkovou a Zlatou Adamovskou) a jsme tedy zvědaví na tento další kousek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář