Jdi na obsah Jdi na menu

Páté narozeniny Obecního spolku Plchovice

Devátého června 2014 tomu bylo přesně pět let, co jsme se poprvé sešli  na sále plchovické klubovny a spustili činnost Obecního spolku Plchovice. Spolku, který nikoho nezavazuje k žádným povinnostem,  finančním příspěvkům či pravidelné spolkové činnosti a který je zde proto, abychom si svépomocí zprostředkovali  to, co nám v našich životech na vsi chybí, ať již je to kultura a divadlo, cestování,  otevřené  debaty a diskuze na vážná i nevážná témata či vzájemná pomoc tam, kde je pomoci třeba.

Činnost Obecního spolku se od počátku odvíjí od aktuálních potřeb a nápadů zúčastněných občanů. Kromě pravidelných aktivit, mezi kterými dominuje organizace společných návštěv divadelních představení, poskytuje Obecní spolek občanům  na webových stránkách a prostřednictvím poštovní schránky prostor k vyjádření  svých názorů, pocitů a dojmů .
Vycházíme z přesvědčení, že ptát se, zdravě pochybovat a zveřejňovat osobní názory a to zejména na věci veřejné a společné, je plně funkční model občanského a sousedského soužití a proto tuto formu komunikace plně podporujeme a chráníme a to pro všechny občany bez rozdílu charakterů, vyznání, národnosti, zásluh, slovní zásoby či délky pobytu v obci.  
Fakt, že se tato komunikace odvíjí písemnou formou,  umožňuje nejširší veřejnosti k diskuzím nejen přispět, ale třeba se jen s danými tématy seznámit.  Obecní spolek tím také vytváří protiváhu k všemu direktivnímu a neprůhlednému, co život  nejen v naší obci provází. Velice nás těší, že řada občanů možnosti svobodně se vyjadřovat a vzájemně si na základě prostých sousedských vztahů pomáhat ráda využívá .
Je jasné, že principy, na kterých Obecní spolek funguje, nemohou pozitivně oslovit každého občana. Není to možné a ani to není naším cílem. Úplně však stačí, že příspěvek Obecního spolku k  životu Plchovic odpovídá tomu, co za správné pokládají Ti, kteří se stále či nepravidelně aktivit Obecního spolku  zúčastňují. Za to jim srdečně děkuji a přeji jim k pátým narozeninám našeho spolku vše nejlepší.                                             
Za spolek všech občanů , kteří si dokáží sami poradit s tím, co jim schází                                                                                                     Pavel Habětín

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kronika plchovic

(dolezaljiri777@seznam.cz, 5. 2. 2017 9:14)

Prosim o sdeleni o existenci-dekuji

Re: kronika plchovic

(Mgr.Jiri DOlezal, 5. 2. 2017 9:19)

Prosim o info dekuji jjd

Dobrá práce

(Vesničan, 29. 9. 2014 19:39)

Jsem rád, že tento spolek, který poukazuje na dění v obci a věci, které stojí za pozornost stále existuje a funguje, čas od času sem nakouknu a přečtu si "co je nového". A co za slasti a strasti se v obci děje. Jak vypadají a probíhají boje s větrnými mlýny, lidskou hloupostí a zapšklostí.
Člověk se až podiví, jak takováhle kultivovaná, nevulgárni a literárně velice kvalitní, čtivá a vtipná záležitost může vyvolat takovéhle reakce a ohlasy. Tak si někdy říkám, kde se to v těch lidech bere.
Přeji pevné nervy a výdrž. Jen tak dál Pane Pavle.

Re: Dobrá práce

(Pavel Habětín, 30. 9. 2014 12:01)

Moc děkujeme. Pravda, v poslední době uvádíme nové příspěvky s mnohem menší frekvencí než dříve, ale na podstatě věci to myslím mnoho nemění. I my jsme rádi, že jsme se touto cestu vydali. Ještě jednou děkuji a zdravím. P.H.