Jdi na obsah Jdi na menu

Pěkné léto milé Rádio!

27. 6. 2013

Milé rádio,

už Tě zase zanedbávám. To víš, čas letí a život je krásný a není možné je trávit jen dopisováním. To jistě samo dobře víš.
Dovol mi tedy, abych Tě jen v rychlosti poinformoval a pobavil posledními zprávami a novinkami :
Kauza Venkovní posezení
Aha, správně namítáš, že těch máme hned několik. Takže v tomto případě jde o to za klubovnou. Jak víš, byl tam problém s rušením sousedního bytu, respektive s neřeším tohoto rušení s jeho obyvateli včas. Problém se neřešil tak dlouho, až přerostl v předmět zájmu stavebního úřadu, který uvedené posezení shledal „černostavebním“. Kolaudace byla rychle dodatečně zahájena, ale jejím předmětem zatím není venkovní posezení, nýbrž stříška nad zadními vchody do domu a tak, i když bude brzy zkolaudováno, venkovně posedět tam u obcí organizované zábavy nebude zatím možné. Naopak, před veřejným využitím k shromažďovacím či restauračním účelům byla obec stavebním úřadem razantně varována. Nyní se necháme překvapit, zda zůstane právě kolaudovaná stavba pouhou stříškou nebo zda se obec pustí do oficiálního rozšíření klubovních prostor do tohoto jinak pěkného stánku.
Pokud bychom disponovali komunikujícím vedením obce, celá tato nešťastná historie by ani nezačala. Takto utrácíme čas, nervy a společné prostředky zcela zbytečně.
 
Rakousko, tys´ tomu dalo !
C&K mocnářství přineslo do Čech kromě tří set let poroby a vídeňského řízku také úředního šimla, který je zda tak mocně ustájen, že přežil první republiku, válku, komunisty a vesele řehtá i dnes. I když mám koně moc rád, neváhal bych toho kopytníka poslat okamžitě do buřtů. 
Zajímavé je, že tak, jak se arogance a neochota úředníků příjemně ztrácí z velkých profesionálních úřadů a institucí, stěhuje se zřejmě do malých úřadoven drobných obcí a měst. I u nás v Plchovicích úřadujeme. Pro cca 70 lidí zde máme hned dvě administrativní síly, které pro nás papírují, účtují, třídí nás na vhodné a nevyhovující  a podle toho nás na úřad vpouští  či nevpouští , případně nás odtamtud vyhazují či ne.  My sami nemusíme nic řešit, stačí se podvolit a tuto luxusní službu si vychutnat…
Kdybys mé milé rádio nebylo němé, dal bych jim u Tebe zahrát.
 
 
Moc Tě zdravím a všechny čtenáře též.
 
Pavel Habětín
Obecní spolek Plchovice
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář