Jdi na obsah Jdi na menu

Šťastné a veselé Plchovice

9. 12. 2012

Je-li konec roku časem ohlédnutí a rekapitulací, nabízím za sebe také jednu:

Chválím si bydlení a život v Plchovicích.  Byly časy, kdy jsem si připadal, jako bych bydlel ve vsi, která patří někomu, kdo mne ve své obci musí nerad trpět jako nezvaného nájemníka, ale toto období pominulo a nepříjemný pocit se vytratil. Některá  trápení  přestala sama a na tom, s čím se smířit nemohu, soustavně pracuji.  Zbyl mi dobrý dojem z Plchovic, které jsou pro mne místem, kde mám rodinu a přátele. Myslím, že to je něco, čemu se říká domov.
 
Jméno Plchovice je odvozeno od plchů – zvířat, která zde zřejmě kdysi byla doma. Já tyto časy nepamatuji a proto pro mne slovo Plchovice představuje zkratku:  
 
Přátelé – co by to bylo za domov bez přátel? Máme jich mezi blízkými i přespolními sousedy řadu.  Je dobré, že přátelství není povinné. Buďto prostě je nebo není. Tam, kde jiskra přátelství nepřeskočí , je nahrazuje úcta a slušnost. Je to lepší, než přátelství a porozumění předstírat.
 
Louky- to je kraj, který nás obklopuje. Pokud nejsou zrovna zamořeny koncetrovanou močůvkou, jsou to krásné kusy placaté přírody.
 
CHalupy- je jich tu jen pár. Je dobře, že těch, co mají stálé obyvatele, je pořád ještě většina.  Bez chalup by zde nebylo nic. Ani my.
 
Ostraha –vše, co se v obci děje, je vždy někým nějak monitorováno. Je to příjemné i nepříjemné, ale je to tak. Je to svépomocný  bič na zloděje a zločince všeho druhu. Nemusíme se bát pustit děti na plac. Tady jim žádný neznámý strýček cukrátka nabízet určitě nebude. A to je dobré.  Proti tomu je zanedbatelnou i nepříjemná stránka této věci, totiž ten fakt, že kromě potenciálních zločinců jsme pod stálým drobnohledem také všichni, kteří zde žijeme.
 
Vesnice – skupina lidí, žijících z různých geografických či historicko-ekonomických důvodů na jednom menším území. Má své tradice, zvyklosti, zákonitosti  a neřesti. Život v takovém společenství má plusy i mínusy. Spokojená vesnice je taková, v níž plusy převažují.
 
Idioti - každý z nás má svého idiota, který jej trápí a každý jsme zároveň idiotem pro někoho jiného. Patří to k životu a k vesnickému definitivně. Trvalo mi dlouho, než jsem tomuto fenoménu přivykl.
 
Cestování – za vším zde musíme cestovat. Do školy, do práce, na nákup, k lékaři, do divadla, prostě všude. Takto to zde máme nastaveno. Je to součást našeho každodenního života.
 
Energie – něco, co není vidět, ale co nás nabíjí a dává nám životní sílu. Takové energie je v Plchovicích dostatek.
 
Každoročně a nejen o Vánocích přejeme svým blízkým i sami sobě zdraví, štěstí a pohodu. Dokud se nám těchto tří veličin dostává, je nám, jak se říká „houby zle“ . Tam, kde některá z nich stávkuje, si přejme, aby toho nechala a dostavila se v plné síle zpět.
 
Příjemný rok 2013 přeje všem spolubčanům
Pavel Habětín a  Obecní spolek Plchovice
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nová skutečnosti

(oldoj, 16. 2. 2013 15:24)

Posedlost blbostí se stává v těchto končinách módou. Snažit se odsoudit občana a udělat z něj poraženého je vcelku snadné. Ale blbečky to dlouhodobě zaměstná. Na minulosti se nic nedá změnit, protože už je prostě pryč a cestování časem není možné. Jenže pro ctižádostivé kariéristy logika neplatí.! Tedy mohou tvrdit, že nepohodlný občan je nepřítel obce a že obci jen škodí. A teď dostal za vyučenou. Musím říct, že za celou svou dobu co jsem na tomto světě a to ani za totality jsem snad nezažil tolik urážek a útlaku,jako za posledních pět let v tomto absurdistánu. Chápej v této vesnici. Napadá mne otázka. Kde je naše osobní svoboda? Svoboda jednotlivce.To je pojem ,který v této vsi prostě nenosí.Myšlení většiny zastupitelů je obecně myšlením pasteveckých kmenů.Takto uvažují primitivní společenství.Pan starosta a jeho přisluhovači na mne chystají prý trestní oznámení za pomluvu, za to co prezentuji na těchto stránkách.Dovolte,abych se nad tímto výrokem trochu pousmál.Prosím pane starosto na to máte přeci plné právo já Vám v tom bránit nemíním a ani nechci.Za vším co jsem kdy tady na těchto stránkách prezentoval si stojím a vždy jsem se pod ně podepsal.Na rozdíl od anonymů,kteří pomlouvali mne. „Z ip adres dnes již známých“.Najednou je klid od těchto lidí.Pro mne zbabělců,kteří se schovávají před svou přítomností.Především to jsou lidé,kteří se podílejí na chodu toho což jsem nikdy přesně nepochopil. Takže jsem se rozhodl, že jak obci tak komukoliv jinému, nebudu poskytovat nic, co by mu ulehčilo život. Nakonec od obce toho za své peníze dostávám minimálně. Nic, co bych si nemohl opatřit jinak. Třeba ve spolupráci s jinými lidmi. Člověk nijak nepotřebuje podprůměrného, líného úředníka, aby průměrně chytrý člověk si jim musel dát radit v tom, co potřebuje, co je pro ně dobrého, a co pro něj dobrého není. Nakonec jedna citace pana starosty ze dne 10.02.2013.Co chceš vždyď je to tu samý bývalý komouš a estébák.Tak tomu se říká maso.Nezbývá mne nic jiného než popřát soudruhům komoušům a estébákům ať se jim v této vsi žije podle jejich představ.

To ta nenávist kape

(oldoj, 17. 12. 2012 15:14)

To ta nenávist kape.
Vážení a milí přátelé.
Dovoluji si Vás oslovit po delší odmlce. V této době se více potvrdilo to,že naše zastupitelsvo nachází ve velmi hluboké krizi. A to především v krizi hodnot.Blíží se doba,kdy se ti slušní budou muset spojit,neboť ti neslušní se již proti nim spolčili již dávno.
Je však starou známou pravdou, že pokud někdo chce umravňovat druhého, tak by si sám měl zamést před vlastním prahem, což se zaztupitelům obce vůbec nepovedlo, protože sami mají s okrádáním a černotama problém. Přeborníkem a rekordmanem v tomto oboru jsou rodiny, kteří proválcovávají hlasováním v zastupitelstvu své zájmy před zájmy občanů obce. Takže milí vesničtí vepři, když už žerete z cizího, tak přitom alespoň tak nahlas nechrochtejte a neřvěte.
A když už chcete někoho o něčem poučovat, tak si napřed udělejte pořádek ve vlastních řadách. Podvod totiž zůstane podvodem.
Provozuje se již šestým rokem „venkovní posezení“ tzv klubovnu a zcela bez jákéhokoliv povolení a bez stavebního povolení. Co na to asi FÚ? Nebo třeba hygienická stanice. Zavírací hodina je zde libovolná a bez jakýchkoliv pravidel .Tímto mě jenom ztrpčujete život. Pro koho by měl být zákon zavazující, když ne pro státní správu? S tímto si však vedení obce nedělá problém.Obec bez mrknutí oka pronajme bývalému zastupiteli obecní prostory,který je dál pronajímá ukrajinským dělníkům,aniž by se obec zajímala co se v těchto prostorách děje.Když jsem vznesl dotaz na co jsou tyto prostory kolaudovány obdržel jsem elaborát ,kdy byla stavba započata a že ji občané vybudovali v akci Z atd atd,ale na konkrétní otázku jsem odpověď nedostal. Jak jináč přeci!Co kdyby se na něco přišlo co mělo zůstat utajeno.Na internetu se objevilo video ,které bez mého souhlasu prezentovalo moje fotografie i s mojím logem. Bylo zde zdůrazněno,že toto video bylo vytvořeno za pomoci OÚ Plchovice. Jak se zdá obec si vůbec neláme hlavu z toho,že je to nelegální a zcela nemorální bez souhlasu atora toto uveřejnit.Oni totiž mohou vše co se jim zamane.Dále podvodné a zmanipulované výběrové řízení na provozovatele tzv „klubovny“ Ukončeno 10 dní před řádným koncem a již předem vybraným vítězem.Všichni zde vědí,ze je to prach sprostá nálevna,která slouží nevím komu.Na internetu najednou zmizel archív oficiálních stránek MÚ. Není to podivné? Asi se vyskytla porucha v softvéru těchto stánek nebo je v tom jako obvykle oblíbený podvůdek OÚ. Ještě mne napadá kde je asi výčepní zařízení,která bylo vyměněno při nástupu nového provozovatele a bývalého kontraverzního zastupitele OÚ. Toto zařízení bylo přece zcela funkční! U koho v garáži je asi uskladněno? Co na to kontrolní a revizní komise? Nepochybuji o tom,že kůlna u rybníku na Smetaně je zcela legální a s příslušnou stavební dokumentací. Je toho ještě hodně co by mne zajímalo,ale to budu řešit postupně. Třeba jak je to s nakupováním svačin na paragon členy OÚ v pojízdné prodejně? V zápalu boje byl asi vypuštěn nechtěně džin z lahve. Bohužel už se tak stalo Vinu hledejte především u sebe naše neomylné zastupitelstvo. Na závěr bych chtěl dodat toto. V obci Smetana o mne koluje nehorázná lež,která je trestným činem.Toto jsem se dozvěděl před delší dobou od občana z tytéž vesnice.Ten kdo toto vypustil z úst si koleduje o pořádný průser.Kdo to rozšiřuje asi moc dobře ví co o mne prohlásil.
Nejsem vrah a ani jsem nikdy v minulosti nebyl v ničem vyšetřován, natož obviněn. Pohybujete se na příliš tenkém ledě Vážení. Jeden citát nejmenované - (chtěl boj tak ho má)
NA HLAVU SI V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SR.T NENECHÁM. Theimer Oldřich

když je tu vše špatně!

(Radek, 19. 12. 2012 16:03)

Proč si nezbalíš kufry a nejdeš tam kde tě s otevřenou náručí pokaždé přivítají?! Ono to tak horké nebude co?
Ale to jsou jen tvé pohádky.
Jen Tě nechápu co z toho máš?!!!!

Re: Šťastné a veselé Plchovice

(P. Chadima, 15. 12. 2012 17:41)

Pěkný článek a i já přeji všem spoluobčanům příjemný rok 2013.