Jdi na obsah Jdi na menu

Z deníku zastupitele

24. 4. 2012

Středa. Večer.  Jdu na  pracovní schůzi zastupitelů. Moc se netěším. Mám i fůru jiné práce, ale chci ke společným věcem v obci, kde bydlím, nějak přispět a toto chtění stále trvá.

Sakryš, Jirka se omluvil a vedle mě dnes nikdo nesedí. Ale co, vypadá to, že na programu jsou vesměs zajímavé věci,  tak mu pak mohu poreferovat,  jaké to bylo a co je nového.
 
Pravda, některé bodíky už tu byly, ale nevadí, jde to rychle a jsou to důležité informace a vedení obce tím skládá občanům (tedy jejich zastupitelům) účty o své práci. To je správně a v pořádku.
 
Pak přichází na řadu body k projednání, kde můžeme přispět vlastními nápady či náměty. To je ta nejužitečnější část a také nejzajímavější. Je to příležitost pomoci s něčím konkrétním.
 
Jako závěrečný bod  je bohužel připraveno pobouření nad nestandardním jednáním spoluobčana, který nezklamal a zareagoval na poslední podněty tradičně po svém. Výborná příležitost to na schůzi pěkně rozmáznout. Nevadí, přežil jsem a dokonce jsem i dal tentokrát za pravdu těm, co nesouhlasí či nechápou, neb jsem na tom stejně.  Jako kulturní vložka to ušlo, ale nejsem si jist, zda se to mělo vůbec objevit na stole. Hodnocení občanů, které zastupujeme, bychom se napříště už měli konečně  vyhnout  a zůstat u věcných a praktických bodů programu. Mám dojem, že tak nějak jsme se nakonec dohodli, ale jistý si úplně nejsem.
 
Jinak ale docela dobrý . Příště přijdu zase.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář