Jdi na obsah Jdi na menu

„Rádio Jerevan“ - č. 2/2011

Únorová schůzka zastupitelů byla zrušena, protože údajně „není co řešit“ a „nic zásadního se neděje“.

Přesto s údivem zjišťuji, že  se zástupci obce dohodli (kteří a kdy?) na dalším postupu ve věci provozování obecní klubovny a vyhlásili výběrové řízení na nového správce.

Oznámení o tom je vyvěšeno na úřední desce i na jejím elektronickém dvojčeti na internetových stránkách obce. Kupodivu v této věci nedošlo k oblíbené distribuci oznámení do schránek občanů. Zřejmě jde o méně závažné téma, než jsou dětské diskotéky  a různá posezení. Ale to nic, zákonu bylo opět učiněno za dost, tak co bych ještě chtěl…..?
 
Zajímavé je, že oznámení postrádá důležité podrobnosti, které by měly možného zájemce o správcování v klubovně zaujmout. Není tam ani odkaz či telefon, kde je možné se dozvědět, co vlastně nabídka obnáší a hlavně tam chybí důležitá informace o tom, že se jedná o nekomerční nabídku a dobrovolnou službu  spoluobčanům.
 
Je zřejmé, že nabídka vznikla ve vedení úřadu rychle, asi tzv. operativně  a bez konzultace se zastupiteli. Nestálo by za to nás, ostatní členy rady, k takovému rozhodování přizvat? A kdyby to nebylo možné, máme přeci telefony, maily a bydlíme kousek od sebe.
Copak existuje jen jediný model, jak se o obecní klubovnu postarat? Možná ne, ale možná ano. O tom je přece potřeba se poradit dříve, než začneme opakovat systém, který už několikrát nevyšel.
 
Místo toho je vypsáno výběrové řízení spíše komerční povahy, vybízející k podávání přihlášek na neurčitě specifikovaný post, o němž je z oznámení zřejmé jen to, že bude zájemce zavazovat k úhradě provozních nákladů. Taková nabídka zní skutečně „lákavě“ a mizivý či nulový počet přihlášených se dá odhadnout předem. Je právě toto záměrem?
 
Je ještě něco dalšího, co mě nebo i ostatním zastupitelům „uteklo“?   
  
  12.2.2011                                  Pavel Habětín , zastupitel 2. kategorie
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

OBČANE BRAŇ SE !!!

(OP, 9. 6. 2012 21:35)

Středověk,zloději vládnou,lid je manipulován. Bohatství Země patří všem lidem,celému lidstvu,nejsou žádní nadlidé,jsou jen zmetci,kteří si na nadlidi hrají a sami sebe za nadlidi považují. Fašisté se považovali za nadlidi a ti,kteří stále ještě pociťují nadřazenost nad ostatními se jim řadí na roveň,je jedno v jaké politické straně jsou členy. K půdě a přírodnímu bohatství se dostanou jen různé mafie,vládní,nevládní spolky,hospodaří,těží,s vyhospodařeným,vytěženým obchodují a tak "demokraticky", "spravedlivě" manipulují s majetkem všech občanů. Česká republika patří všem jejím občanům bez rozdílu,jen si to zatím ještě mnoho občanů neuvědomuje,nebo nepřipouští,občas tomu ani nerozumí a tak si myslí,že to tak má být,najdou se i ti,kteří se raději spokojí s málem v obavách,že by o to málo mohli přijít. Všeho dočasu.
http://obcan-pavel.webnode.cz

odpověď

(opověd´´, 21. 2. 2011 16:51)

Naprosto s Tebou souhlasím. Minule jsem se asi nevyjádřil dost přesně.Především mě velmi mrzí,že mé příspěvky bereš za nějaký osobní spor s panem Theimerem.Já jsem si jistej,že ví přesně co mu chci sdělit.Ale abych tedy mluvil sám za sebe.Myslím, že se převážně vyjadřuji k obecním věcem a možná,že i některé články vnímám negativně.Abych byl tedy konkrétnější,tak mě tak trochu zajímá co se skrývá pod pojmem,že zastupitelé si vyplácejí rodinné příslušníky,a kde přišel na to,že je neustále šikanován a hlavně kým.Píše,že si za tím co napsal plně stojí,tak ať to na veřejné schůzi vysvětlí a řekl bych,že to nebude zajímat jenom mě.Toť vše,nic víc nic míň. P.CH

?????

(oldoj, 20. 2. 2011 17:47)

Problém,který se do 14dní nevyřeší sám si nezaslouží pozornost.

Odpověď na příspěvek zvaný odpověď

(Pavel Habětín, 19. 2. 2011 9:36)

Ahoj Pavle, jaké "jisté" věci a komu "nám" ? Olda poslal úřadu několik otázek a jistě mu přijde odpověď. To, že považoval za nutné, vysvětlit svůj názor na věci kolem nás, je jeho soukromá věc a má na to plné právo. Pravda, píše nevybíravě a píše toho hodně. Někdo je ochoten toto přejít a zabývat se podstatou jeho sdělení, někdo se v jeho textu nevyzná a přijde mu příliš složitý a jiný vnímá jen negativní tón a podstata mu uniká. Kdo si přečte všechny příspěvky pod tímto článkem, narazí na mlhu. Je toho moc a není jasné, o co přesně jde. Zkusme se tedy soustředit na podstatné. Jsem přesvědčen, že osobní invektivy mezi to rozhodně nepatří a na veřejnou schůzi už teprve ne. Pavel Habětín

odpověď

(opověd´´, 17. 2. 2011 16:19)

Pavle,jestli čteš tyto příspěvky pečlivě,tak bych řekl,že toto už není jenom můj spor s panem Theimerem.Já se nedám zatáhnout jen tak do nějakého sporu,ale všechno má své meze.Proto jsem si dovolil navhnout,aby nám jisté věci přišel osobně objasnit na veřejnou schůzi,kde jinde by se o tom mělo diskutovat. Taky si myslím,že na rozdíl od něj se snažím psát tak,aby to nebylo pokud možno urážející. P.Chadima

?????

(oldoj, 17. 2. 2011 16:02)

Plně si stojím za tím co jsem napsal.Pokud najdete nějakou nepravdu podejte na mne trestní oznámení na policii.Dále se nebudu vyjadřovat.

poznámka k webovým diskusím

(Pavel Habětín, 17. 2. 2011 13:54)

Nevím , co má společného soukromý spor pánů Theimera a Chadimy s veřejnou schůzí. S tím jim asi obecní úřad nepomůže. Pokud jim naše stránky pomohou si osobní problémy vyjasnit, bude rádi.

Pokud by to však vypadalo na delší diskusi, navrhujeme oběma pánům, aby si pro sebe našli jiné diskusní fórum a nezamlžovali svými soukromými spory skutečné prolémy naší obce.

Dovoluji si též upozornit, že jsem si jako provozovatel a správce stránek obecního spolku ponechal právo a povinnost nezveřejňovat příspěvky vulgární povahy.

Na druhou stranu si dovoluji oba pány velebit za to, že se nezapomínají pod své příspěvky podepisovat. V tomto bodě díky za odvahu.

Pavel Habětín

Radar na Smetaně

(alice Habětínová, 17. 2. 2011 8:51)

Dobrý den,
Kdo se po Smetaně pohybuje pěšky na kole nebo v mém případě na koni ví,že v případě silničního provozu jde skutečně o zdraví a bezpečnost lidí.Některé domy mají východy ze dvorů rovnou do silnice,kde není ani krajnice ani chodník.S tím těžko někdo něco udělá,ale jsem přesvědčena že radar,podle úspěšnosti v jiných obcích, projíždějící auta zpomalí.Před rokem jsem návrh na radary předkládala a jsem skutečně nadšená s jakou profesionalitou a rychlostí se toho Obecní úřad chopil.Jak bude radar napájen je technický detail a prostředky vynaložené na provoz radaru,jsou prostředky na zajištění bezpečnosti lidí.
Zdraví Alice

odpověď

(opověd´´, 16. 2. 2011 17:02)

Tak podívej se Oldo, když pominu co jsi mi odepsal minule,tak v těchto komentářích to už je docela jinej kalibr.Já teda nevim kde jsi sehnal tyto zaručený informace,ale nevidím jinou možnost než,že nám to přijdeš vysvětlit na veřejnou schůzi,která jistě bude v co nejkratší době.Tímto Tě žádám,aby jsi tam přišel a řekl nám to přímo do očí.Toto už přestává býti lagrace a budeš se asi divit,ale i mě se chce z toho zvracet.Můžeš si o mě myslet,že jsem kejválek a radil,to je Tvoje věc,ale jednu malou radu přece dám a to Tobě osobně.A řeknu Ti to jenom jednou,drž se radši ode mě dál. P.CH

anon

(Piroš, 16. 2. 2011 12:40)

Dobrý den,
člověk se docela baví , ani nemusí být z Vaší "malebné obce".Poslední příspěvek stojí zato.Pisatel vyhrožuje,to je odvahy až až.Podepsat to už néééé.Pro nezasvěceného.Budí to celé dojem,že takto reagují zastupitelé.Normální zastupitel by reagoval a chtěl uvést věci na pravou míru,kde pod svůj argument se i podepíše.Ani jeden to neudělal , krom
p.Chadimy ,ale to asi už není zastupitel.
Kde je vyjádření starosty i místostarosty atd.Vzchpte se a reagujte co si lidé v obci pomyslí,nebo jste snad ta zbabělí.

???

(???, 15. 2. 2011 17:45)

Prosím Vás,kdo je to ten pan Theimer? Mě teda připadá,že se snad dočista zbláznil. Možná,že by bylo dobrý místo těch stupidních žvástů v tom Vašem slavným rádiu,aby přišel na veřejnou schůzi a řekl všem občanům co má na srdci.Pokud se nemýlím,tak v minulým příspěvku se zavázal,že bude všechny schůze zastupitelstva MONITOROVAT,takže by tam měl být.To bude jistě zajímavá diskuse a mě osobně to docela začíná zajímat,takže si Vás rozhodně přijdu poslechnout.Ale měl by jste si dát pozor pane Theimer co říkáte a píšete,možná že některým už by mohla dojít trpělivost. Občan z obce.

Re: ???

(oldoj, 15. 2. 2011 19:22)

Misto výhružek se raději podepište.

radary na Smetaně

(informace ze spravodaje, 14. 2. 2011 19:45)

Radary na SmetaněV rámci zajištění větší bezpečnosti občanů ( hlavně dětí ) jsme se vrhli do přípravy umístění radarů pro upozornění o rychlosti motorových vozidel a následné zpomalení průjezdu Smetanou. Zajistili jsme veškeré písemné podklady a vyjádření příslušných orgánů. Na podzim byl položen kabel do výkopu, čímž je přichystáno napájení z veřejného osvětlení. Instalace radarů by měla proběhnout pravděpodobně na začátku příštího roku a představuje investici ve výši cca 100 000,- Kč. Uvědomujeme si, že na bezpečnosti našich občanů by se nemělo šetřit. Tak lze jen doufat, že investované prostředky přinesou očekávaný výsledek.

Re: radary na Smetaně

(oldoj občan 2 kategorie, 14. 2. 2011 19:48)

.Ještě mne napadá jedna zajímavá otázka.Jde o napájení radaru na Smetaně z veřejného osvětlení.Trochu nechápu princip jak bude zařízení napájeno v denních hodinách,kdy je jak známo zařízení bez napětí.Nebo se snad bude po celou dobu svítit?Pokud je tomu tak,ptám se kdo bude hradit takto propálené Kwh.Pokud je to jináč chtěl bych kvalifikovanou odpověď od odborníka se znalostí elektrotechniky.

dovětek

(oldoj, 14. 2. 2011 18:24)

PS.
Pokud jste si neráčily všimnout 6měsíců jsem se nevyjadřoival k věcem obecním ani jiným tématům,ale nazvedlo mě ze židle komentář pana starosty,o dělení vesnice na dva břehy ve zpravodaji 2010 .Dále nezákonné postupy OÚ po volbách 2010. Arogance a šikana části obyvatel,kteří se vzepřeli těmto praktikám.Byl jsem přesvědčen,že se po volbách vše urovná a v obci začne normální život bez předsudků.Jak se,ale ukazuje neomalenost vedení a arogance s jakou se chovají k obyvatelům obce, přehlížení zákonných noren,které jim jsou fuk protože oni jsou zde přece Ti co vládnou a řídí občanům život,protože jsou asi nesvéprávní! Jsem svobodný občan ČR ,který normálně pracuje odvádí daně a ne jak se o mne píše na jiném místě,zě jsem líný oproti vytíženým a přepracovaným zastupitelům bývalého zastupitelstva obce,kteří pracují.Já asi nepracuji.Nestojí m o rady pana CH co mám a co nemám dělat. Bylo-by asi rozumné, aby se věnoval rozpadajícímu hasičskému sboru.Netoužím po teplém místečku,které mě prý přenechal na OÚ. Vzpomínáte si na dobu kdy vznikl OS?Vznikl v reakci na svévolné a podeřzelé chování zastupitelstva při výměně správce klubovny.Jak tvrdí a vehementně obhajují zastupitel é jak šlechetnou věc udělali,protože zachránili předešlého správce ,aby se „ neuchlastal“ Jak šlechetná to myšlenka.Toto jednání zničilo poslední zbytek kultury v obci.Všichni víme jak toto skončilo.A je zde další pokus jak si přihrát nějakou spřízněnou osobu do této klubovny.Přece se nedá vstopit dvakrát do jedné řeky?Koledujete si zase o pěkný skandál .Jste asi nepoučitelní. Nechte si třeba poradit od jednoho nejmenovaného bývalého zastupitele,který před otevřením klubovny vyřvával pod okny mého bytu jak zde poteče pivo proudem a jak bude tato klubovna prosperovat.Kam se vytratil onen optimismus?Pokud bude tato klubovna sloužit jen jako prezentace nadřazené části rozuměj té lepší a na tom druhém břehu,ale já vlasně nevím co to je ten druhý břeh. Nebylo by asi od věci se na to zeptat autura tohoto výroku a zároveň se zeptat pana starosty po ,kterém břehu vlastně kráčí?.Nakonec jsem si všiml,že se nějak vytratil příspěvek z webu OÚ o dělení na dva břehy,ale ona rok trvající povodeň odnesla k mému zděšení most,který by nás měl spojovat.Tato šance jak vidno je v koncích. Kam se vytratilo ono hodnocení o dvou březích asi nějaký tiskový šotek.Ještě,že mám doma tištěnou podobu tohoto plátku..A jětě jedna otázky na konec.Nevíte někdo náhodou příčinu a kdo po pravdě rozdělil obec na dva břehy dokonce bez mostu jak se rád poslední dobou připomíná náš pan starosta.Přece všichni víme jak to všechno bylo.Přestaňte manipulovat fakta. . Začněte se prosím chova tracionálně dle norem práva a zdravého selského rozumu.Jako naše vláda ode zdi ke zdi.Přeji mnoho úspěchů při řešení nového správce.Podle mne je toto řešení nezákonné a bylo by doré především pro OÚ tuto informaci sundat z nástěnky.


pár otázek

(OLDOJ, 14. 2. 2011 18:17)

Dobrý den.
Jako občan Plchovic jsem znepokojen co se děje v poslední době na OÚ v Plcovicích.Proto si dovoluji několik otázek.
1.Proč bylo vyvěšeno výběrové řízení na správce obecní klubovny bez konzultace se zastupitelstvem?
2.Kdo spravuje webové stránky obce ,kolik stojí roční provoz stránek.,kdo rozhoduje o umístění příspěvků?
3.Kdo kontroluje brygádnické hodiny a provedení vykázané práce?
4.Proč byla přemístěna nástěnka OS (Toto rozhodnutí je disriminační a žádám o přeskoumání)?
5.Čím se Obecní spolek zasloužil o takové-to zacházení a vytváření nepřítele obce a vyčlěňování jeho členů a jeho příznivců do občanů druhé kategorie.(chci vědět konkrétní případ nějakého přestupku vůči „obecním zvyklostem“,kterého se OS dopustil.)?
6.Jste přesvěčeni,že občané spojené nějakým způsobem s OS jsou hodni jiného pohledu s pozice spřízněných rodin,které vládnou v obci převážně ve svůj prospěch ?
7. Nebylo by vhodné nějakým způsobem kontrolovat práci zastupitelů,kteří jsou placeni z našich daní to znamená i z mojich a Vašich peněz?Toto jsou věci veřejné a veřejnost má právo vědět jak je volený zastupitel aktivní a jak případně hlasoval?
8.Obecní peníze jsou věcí veřejnou a májí být také pod veřejnou kontrolou což se v této obci neděje.Kdy bude tato věc,která je všude normálním standardem uplatňována taky v této obci?
9.Skutečně si myslíte,že věčným a bezdůvodným napadáním OS dosáhnete to co od tohoto způsobu očekáváte?
10.Nemyslíte,že věčným přiléváním benzinu do ohně můžete vyvolat nekontrolovanou sebedestrukci?

Web

(Piroš, 14. 2. 2011 6:54)

O jaké rodiny se jedná , ať jsem v obraze.
Jsou to snad rodiny zastupitelů,jejich
jména jsou na Webu.Děkuji !!!!!

Re: Web

(oldoj občan 2 kategorie, 14. 2. 2011 12:38)

Ano jedná se o rodiny zastupitelů,kteří si vyplácejí své rodinné příslušníky.Piroš se možná bude divit až se dostane do obrazu.Tito zastupitelé jistě dobře vědí o co zde kráčí.Rozhodně se nejedná o občany z druhého břehu jak je rád dělí pan starosta a jeho pochlebovači.

Pro pana Ch

(oldoj: občan druhé kategorie , 12. 2. 2011 14:30)

Co říká náš kejválek a radil na postup OÚ
Vše v naprostém pořádku co?
Toto je ta pravá demokracie po Plchovicku. Chce se mne s toho zvracet.Bylo by asi dobré pozvat komis z MV,aby posoudila zda je postup vedení OÚ v souladu se zákony ČR.Rada pro OÚ:Zvažte své setrvání ve funkcích.Styďte se.Začněte už konečně pracovat pro obec a ne jen pro své rodiny.