Jdi na obsah Jdi na menu

blíží se prosincová schůze obecního zastupitelstva

8. 12. 2009

Ohledně rozpočtu, jehož návrh máme možnost shlédnout v obecní vývěsce od minulé středy, jsme požádali Obecní radu o doplnění jednacího programu o několik bodů. Naši žádost přetiskujeme zde:

                                                                                             Obecní úřad

                                                                                              Plchovice
                                                                                              565 01 p. Choceň
                                                                                      
 re:  doplnění návrhů k projednání na schůzi 12.12.2009 a k jednání o rozpočtu
 
Po prostudování návrhu rozpočtu Plchovic na rok 2010, podáváme následující žádost o doplnění  programu schůze obecního zastupitelstva, plánované na úterý 15.12.2009:
1)      Rozpočtové položky kultura, tělovýchova a využití volného času mládeže, které jednoznačně neslouží plošně všem občanům, navrhujeme sloučit pod jedinou položku (například Fond sportovních a volnočasových aktivit občanů obce) a zároveň zveřejnit pravidla, jak  a za jakých podmínek ,  může občan obce nárokovat příspěvek z takového fondu.
2)      Opětovně obci navrhujeme v rozpočtu vyčlenit příslušnou částku na zřízení a provoz internetové strany obce. Jde o malou částku vzhledem k užitku, který existence obecních stránek přinese. Je škoda nemít tuto standartní součást komunikace ani v roce 2010. Pouze v plchovické části obce má doma přístup na internet  již 11 domácností. To je počet,  který dává zřízení stránek opodstatnění,  nehledě na zákonnou povinnost obce o využívání  elektronických medií.
3)      Navrhujeme počítat s umístěním radaru se světelným panelem v obou směrech na průjezdu Smetanou a s příslušnou částkou na tuto akci v rozpočtu počítat. A to i s tím, že se jiné, zdaleka ne tak urgentní položky rozpočtu omezí.  Ze stejných bezpečnostních hledisek upozorňujeme na neexistenci  bezpečných chodníků na stejném místě. I ty by měly mít v plánech obce přednost před náklady na zábavu a volný čas, přestože jde o dlouhodobý projekt.
4)      Navrhujeme zvážit možnost úspor v rozpočtu využitím pracovníků z registru sociálního odboru městského úřadu v Chocni , příp. ve Vysokém Mýtě.  Dotazem u příslušných pracovníků jsme zjistili, že registr disponuje adepty na obecně prospěšné práce(odsouzení za přestupky) nebo věřejnou službu (dlouhodobě nezaměstnaní), za které se buďto neplatí vůbec nebo se odvádí jen zdravotní pojištění, které je dokonce možné obdržet zpět od ministerstva práce a soc. věcí. V souvislosti s tímto návrhem žádáme o informaci,  jak je zajištěn úklid obecních chodníků (např. sníh, odstraňování prorůstající trávy apod..), který podle zákona přísluší vlastníkům komunikací, což je v našem případě obec.
 
V Plchovicích 8.12.2009

Pavel Habětín

Kromě žádosti ohledně této problematiky, jsme také 11.11.09 žádali o zveřejnění obecních závazků finanční a nefinanční povahy. Viz náš článek zde . Obecní úřad již zařadil tuto žádost do programu schůze.   Věříme, že zařadí i tu dnešní.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkujeme!

(Pavel Habětín, 14. 12. 2009 17:01)

Děkujeme přispěvatelům za porozumění. Máte pravdu, že jednou z mnoha cest, je využít profesionálních služeb nadřazeného úřadu, ale není to zdaleka jediné řešení. Dáme se spolu s ostatními spoluobčany překvapit.

fandím

(piroš, 13. 12. 2009 7:30)

Dobrý den.Pár lidí z obce znám.Zastupitelé v Plchovicích což je
čím zřetelnější "kopou jen za svoje rodiny".Všichni ostatní jsou
osočeny při jakékoli vítce.Připojte se k Chocni a máte pokoj.

fandím

(Lakouš, 12. 12. 2009 12:43)

Dobrý den. Jsem z regionu a znám zdejší "poloměry"Někdy na jaře se zastavím na kus řeči.Moc Vám fandím a držím palce.