Jdi na obsah Jdi na menu

Mimořádná úroda otázek

1. 10. 2009
Kolik činí příspěvek ministerstva Obecnímu spolku na rok ?
Žádné příspěvky nepobíráme a ani o žádné dotace nežádáme.
Kdo vede účetnictví Obecního spolku ?   Jeho zakládající členové.
U které banky má Obecní spolek veden účet? U žádné.
Jak vidíte budoucnost Obecního spolku? Těžko vidět, co tu ještě není, ale těšíme se.
Co Vás nejvíce zaujalo, když jste před lety přišli do naší obce? Otázka je směrována spíše do osobní roviny jednotlivých členů spolku. Vzájemnými dotazy jsme zjitili, že  to byly pracovní příležitosti, hezké okolí, příroda, kamarád na mlýně a statek vhodný pro koně.
Jaké vidíte výhody a nevýhody života v malé obci? 
Výhody: odstup od „civilizace“, život a práce ve spojení s přírodou, vztahy mezi lidmi
Nevýhody: odstup od „civilizace“, život a práce ve spojení s přírodou, vztahy mezi lidmi
Jak dlouho ve Vás uzrávala myšlenka vzniku nějakého sdružení?   5 minut
Kolik času věnujete Obecnímu spolku ?  Kolik je třeba. Každý den jinak.
Proč jste se se svými nápady neprojevili dříve? Proč lidé létají teprve sto let? Vždyť by se jim to hodilo i dříve a také se „projevili“ až, když na to přišli.
Myslíte, že výlety jsou to, co skutečně důchodci potřebují a ocení ? Pomoc s údržbou jejich zahrad by jistě byla vítanější, ale proč nezačít alespoň tímto? Je to příjemné a zajímavé.
Kolik důchodců z obce Plchovice se zůčastnilo výletů pořádaných Obecním spolkem? Nevedeme evidenci účastníků. Spíše dáváme přednost kvalitě před kvantitou a svobodě před počítáním a kontrolou.
Kolik výletů po kulturních a přírodních památkách podnikala v průměru za čtvrt roku rodina pana Habětína před vznikem Obecního spolku? Ani rodina pana Habětína si nevede evidenci podniknutých aktivit, ale rozhodně se tam „pořád něco děje…“ Není to podezřelé?
Co Vám vadí na akcích pro děti a proč závidíte fotbalistům jejich soukromé akce? Nic. Nezávidíme.
Kde nabyl Obecní spolek a jeho přívrženci dojmu, že se zastupitelé obce nemohou vyjadřovat ke komentářům radia Jerevan, obzvláště k těm, které zastupitelstvo kritizují? Takový dojem neexistuje, naopak každý příspěvek do diskuse je vítán – viz debatní fórum u každého článku na našem webu.
Kolik procent obyvatel naší obce, kteří by se vyslovili proti napadání Obecního úřadu, by Vás přesvědčilo tyto aktivity ukončit ?  Jako odpověď uvedeme otázku podobné kategorie:Kolik hlasů občanů by bylo třeba, abych místo rohlíku snídal vždy jen chleba? Copak se dá hlasovat o tom, čemu se věnují ve volném čase moji spoluobčané?
Kolik otázek jste položili obecnímu úřadu v předchozím místě trvalého bydliště a jak na ně reagoval ?
Nesčetně. Úřad na podněty reagoval především profesionálně. Někteří z nás se i na vedení obce podíleli.
Máte pocit, že šťourání v obecních věcech zajímá více obyvatel, než kolik jich jezdí na výlety?
Nevíme, jak spolu souvisí výlety a zájem o šťourání, ale pokud jde o obecní věci, jsou to věci veřejné a stojí za pozornost již ve chvíli, kdy zajímají třeba jen jednoho jediného člověka.
 
Radiu Jerevan zde chybí už jen  jedna klasická zelenoraoulovská otázka:
A co na to Jan Tleskač? Snad nám ji někdo příště položí.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

k mimořádné úrodě

(bctup, 24. 10. 2009 8:18)

Čtu a vidím, že i medvěd brtník- statistik nespí a věnuje se obecnímu dění patrně jen díky Obecnímu spolku. Pravda otázky nejsou z nejkvalitnějších, ale i tak je úspěch, že se rozvíjí komunikace mezi občany . Spolku fandím !