Jdi na obsah Jdi na menu

Odpověď zástupce hasičů

22. 1. 2010

 Vypadalo to, že prostřednictvím e-mailu urychlíme naši komunikaci s Obecním úřadem.

Vyzkoušeli jsme to na případu otázek, kterými se snažíme objektivně zhodnotit význam plchovických hasičů pro obec a občany, aniž bychom předem docházeli k jakýmkoli závěrům. Viz náš článek Otázky „Radia Jerevan“ 3/2010

Místo rychlé a stručné reakce mailem, jsme však obdrželi odpověď , že zástupce hasičů p. Chadima si informace připraví až na nejbližší tzv. veřejnou schůzi, což veškeré výhody e-mailové komunikace ruší.  Není to ani rychle, ani efektivně.  Naopak, dává nám to tušit, že budeme opět svědky potupného předčítání dlouhých dopisů Obecního spolku a předepsaných odpovědí na ně.  Schůze pak bude delší, unavenější část publika usne, netrpěliví odejdou a pivaři si dají o dvě tři pivka víc….

U věcí, na které se ptáme, nejsou jistě žádné složité úvahy ani delší průtahy nutné.  Požádali jsme tedy o odpovědi standartní úřední cestou , abychom vše urychlili a mohli se věnovat dalším otevřeným otázkám.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dodatek

(Hana, 25. 2. 2010 18:14)

Koukám, že ono to neumí azbuku, tak to se omlouvám. Tam, co jsou ta čísla má být azbukou napsán původní názav Rádia Jerevan v ruštině. Když už se k těm Rusům chcete pořád vracet...

No chytřejší webovky by to zvládli, tak se ještě jednou omlouvám, chápu, že rozpočet spolku nedovoluje, platit za kvalitní webovky. Ale lepší něco než nic, že?

Mezitím jsem přečetla další příspěvky. Opravdu si myslíte, že jste spolek, který má obci pomáhat??? Podle mne ji děláte pouze ostudu. Samozřejmě, svoboda dovoluje všem vyjádřit se ke všemu. Ale jakpak by to asi dopadlo, kdyby opravdu všichni mluvili do všeho. Až budete zvoleni do nového zastupitelstva, tak to pochopíte sami. Hodláte jistě kandidovat, proto to divadlo, ne?

A s češtinou si nedělejte starosti, hlavně zdravý rozum, kdyby se v tom konečně našel!!!

Dobro obce???

(Hana, 25. 2. 2010 17:32)

Rádio Jerevan (rusky aрмянское радио, armjanskoje radio) je fiktivní rozhlasová stanice, vymyšlená za dob socialismu pro potřeby vtipů. Toto je definice Rádia Jerevan z Wikipedie. Pokud chápu vaše stránky takto, pak je to dobrý, ale jinak je to trapárna. Možná by se všichni přestali rozčilovat, kdyby pochopili, že je to vtip.
Pokud to tak ovšem není, pak nechápu vaše chování. Spolek, který chce "pomoci vesnici", jejíž je součástí, má pro tuto vesnici pracovat, protože na malých vesnicích to jinak nejde. Pracovat znamená vzít do ruky nějaký pracovní nástroj, ne jen klapat pusou a kecat. Tudíž se ptám, co spolek udělal pro dobro celé vesnice????
Vaše webovky začínají být "slavné", tak se pochlubte.

Odpověď "občanovi z vesnice"

(Pavel Habětín, 30. 1. 2010 11:37)

Vážený občane (občanko) z vesnice,
chápu, že různých textů a informací na obecní témata je poslední dobou tolik, že není možné neztratit orientaci. Pokud se tak stane, je dobré, že v rámci našich stránek se dá zabrousit do minulosti a najít si příslušné dokumenty, ze kterých je patrné že:

- ano, poslední tzv. veřejná schůze, měla skutečně profesionální průběh
- ano, domníváme se, že zdlouhavé čtení celých dokumentů a připravených odpovědí ubírá schůzím na efektivitě a posluchačům na pozornosti
- neříkáme a nikdy jsme neříkali ani nepsali, že vše je ve vedení obce špatně
- naopak mnohokrát jsme uvedli, že shledáváme mnoho pozitiv
- po krachu pokusů o neformální komunikaci(jako normální lidé) volíme cestu úřední
- situace, do které jsme se dostali není situací nestandartní, zájem o věci veřejné je normální a žádoucí
- ještě jsem se neslyšel, jak se s někým hádám, všechny připomínky zastupitelů jsem několikrát trpělivě vyslechl a svá stanoviska logicky obhajoval a při minulé schůzi tuto kulturu uplatňovala i celá obecní rada, což mě potěšilo a což jsem, jak píšete, právem veřejně pochválil.

Také Vám nejsou příjemné dohady či pomluvy? Přejme si tedy, aby přesných informací a jasných rozhodnutí ze strany vedení obce bylo tolik, že na žádné dohady v obecních otázkách nezbude prostor.

K "potupným článkům"

(Pavel Habětín, 30. 1. 2010 11:11)

Podle analýzy přístupů na naše stránky a podle houstnoucí komunikace v komentářích k našim příspěvkům je obtížné uvěřit, že naše stránky nejsou čtené. Naopak jsou využívány k diskusím stále častěji a dokonce na několika místech webu. Počet návštěvníků našich stránek roste a to je dobré znamení.
Příspěvky u posledních článků jsou samozřejmě nejčtěnější, takže připojíte-li svůj komentář ke staršímu článku, mnoho čtenářů se k němu již neprokliká. Vím, že všechna sdělení jsou naléhavá bez ohledu na to, zda jsou souhlasná či kritická a je důležité, aby se dostala ke svým adresátům - čtenářům-občanům. Proto doporučuji využívat ke komentářům hlavně aktuální články. Jistě nemusím dodávat, že podepsané komentáře mají velkou váhu a s nepodepsanými to je spíše naopak.

pár slov....

(občan z vesnice, 29. 1. 2010 19:47)

víte co je opravdu zajímavé??? sami se protiřečíte, nedávno jsem četla chválu na uskutečněnou schůzi a těď jsou najednou nudné, zdlouhavé a prakticky o ničem, jak jsem pochopila z dopisu...a také bych ráda věděla, jestli je vůbec možné aby jste stále ještě chtěli zlepšit chod vesnice a úřadu, nebo vám více jde o to, udělat z lidí blbce....nějaké vyhlášky, odkdy,do kdy to se prostě nemůžete dohodnout jako normální lidé a musíte to tahat přes vyhlášky??? i když je pravda že tím jak se tu všichni pomlouvají a dohadují tak už to asi bude těžké....osobně mě velice mrzí tako situace do které jsme se jako vesnice dostali...prosímvas neříkejte mi že vás to baví se takto hádat...

Potupné články obeního spolku

(??????????????, 29. 1. 2010 11:16)

Po malém průzkumu jsem zjistil, že velká část našich občanů se rozhodla vaše stránky nečíst, tak si myslím, že nebude na škodu přečíst na veřejné schůzi stupidní článek p. Habětínové, ať občané vědí jaké máme spoluobčany a jak to ve skutečnosti s naší obcí myslí !!!!!!!!!!!!!!!

Odpověd´ zástupce hasičů

(Pavel Habětín, 28. 1. 2010 8:50)

To je samozřejmé, počítáme s tím stejně, jako s Vaší písemnou odpovědí, která nám bude doručena od dneška již za 25 dní.

Odpověd´ zástupce hasičů

(P.Chadima, 27. 1. 2010 20:46)

O termínu vřejné schůze budete včas informováni.

Děkujeme

(Pavel Habětín, 27. 1. 2010 14:12)

Jsme rádi, že se zástupce obce rozhodl použít ke komunikaci prostředí naší webové stránky. Jak sám píše, i jemu vyhovuje možnost oslovit co největší okruh spoluobčanů.
Termín veřejné schůze zatím neznáme, takže nevíme, kolik z nás občanů se bude moci zúčastnit, ale protože jsme se na zástupce hasičů v obecní radě obrátili po jeho počátečním váhání pro jistotu i oficiální cestou, budou nám jeho odpovědi v zákonné lhůtě v každém případě doručeny.
Samozřejmě, že pokud to bude možné, dostavíme se i na jejich veřejnou prezentaci.
I my děkujeme za pochopení a za celkově pozitivní tón jeho zprávy.
P.Habětín, Obecní spolek Plchovice

Odpověd´ zástupce hasičů

(Pavel Chadima, 26. 1. 2010 21:18)

Omlouvám se Obecnímu spolku za to, že nechci na jeho otázky odpovědět e-mailem. Jelikož se podle mého názoru jedná o velmi překvapivé a zajímavé otázky myslím si, že by bylo vhodné toto projednat na veřejné schůzi, protože i mě velice zajímá reakce našich spoluobčanů ( a doufám, že tentokrát přijdou ve větším počtu než minule) na mé odpovědi na tuto problematiku. Na závěr Vám mohu slíbit, že nehodlám předčítat nějaké sáhodlouhé předepsané odpovědi, neboť by mě velice mrzelo kdyby byl z mých odpovědí někdo unavený nebo dokonce usnul. Děkuji za pochopeni P. Chadima