Jdi na obsah Jdi na menu

Otázky „Radia Jerevan“ 2/2010

9. 1. 2010
Získali jsme odpovědi na Vaše otázky z minulého týdne.
Tady jsou:
 
Kdo má na starost vyvážení kontejnerů?  Komu mám hlásit, že je třeba je vyvézt?
Na plné kontejnery je třeba upozornit starostu.
 
Jak mají zastupitelé Plchovic rozdělenu práci? Kdo za co zdopovídá?
Starosta nám odpověděl takto: Jediná persona z OÚ má jednoznačně vymezeno své zaměření a tou je Pavel Chadima, který zodpovídá za hasiče. Jiné zastupitele ve své odpovědi nezmínil, takže se na ně při příští příležitosti zeptáme.
Naopak ale uvedl, že se o většinu rozjednaných akcí stará především Kamila Dostálová. Je s podivem, že nejde o zvoleného člena zastupitelstva a jistě by stálo za to zjistit, proč se zastupitelé nechávají takto zastupovat?
 
Čeho všeho je obec zřizovatelem?
Jediným subjektem, jehož je obec zřizovatelem je SDH. Hasiči jsou tedy zřizováni obcí (tedy námi všemi) a měli by tedy nám, občanům, prezentovat (například na vývěsce) své plány, výsledky a vize, aby zamezili pochybám o jejich veřejném užitku pro všechny obyvatele.  SDH nikde občanům nenabízí základní informace o sobě či o možnostech zapojení nových členů, o cvičeních a akcích, které by pozvaly případné další zájemce ke spolupráci a rozšířily tak řady těch, kterým tato aktivita přináší užitek ve formě náplně pro volný čas či ve formě kroužku pro děti.
 
Shodou okolností  se právě SDH dotýká komentář jednoho z občanů, který byl tento týden připojen k našemu článku o rozpočtových prioritách obecní rady na /clanky/zpravy-radia-jerevan/obecni-schuze-15-12-09. Z komentáře vyplývá,  že se v obci SDH těší veliké vážnosti. Spojíme se tedy s panem Chadimou, aby nás do problematiky patřičně uvedl a dáme vědět, jak se vlastně věci mají.
 
  
Prý se bude měnit provozovatel obecní klubovny? Je to tak? Na které schůzi se to bude projednávat?
 
Starosta přisvěčil a uvedl, že všechno je zatím při starém. OÚ obdržel čtyři ústní a jednu písemnou žádost od potenciálních nových nájemců, ale zatím nic nerozhodl.
Samozřejmě se budeme snažit být  při projednání této problematiky zastupitelstvem. Situace připomíná období před poslední změnou na počátku léta 2009. Věříme ale, že rada tentokrát nepřipustí, aby obec byla plná dohadů a doměnek, ale že občané budou včas a správně informování a vtaženi do děje.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář