Jdi na obsah Jdi na menu

Otázky „Radia Jerevan“ 3/2010

18. 1. 2010
S Pavlem Chadimou jsem zatím ještě nemluvil, ale přes počáteční požadavky starosty, abych si podal žádost o audienci u velitele písemně,  jsme se dohodli s místostarostkou na nejlepším možném způsobu komunikace : Otázky pošlu na Obecní úřad e-mailem předem, aby bylo možné odpovědi na ně co nejpřesněji a jednoznačně vyjádřit. 
 

I při této krátké návštěvě jsem byl obviněn ze zkreslování informací , přestože všechny naše otázky předem zveřejňujeme  a zasíláme na úřad a je možné se k nim kdykoli přesně a jasně vyjádřit v kometáři na našem webu. Během krátké historie našeho sdružení změnila Obecní rada své požadavky na způsob komunikace s občany. Na naší první schůzce zastupitelé řekli, že každý se může přijít na radu podívat a na cokoli se zeptat. Následně rada odhlasovala, že veřejně přístupná jednání budou pouze čtyřikrát do roka a k našim otázkám se záhy odmítla vyjadřovat, pokud nebudou podány úřední cestou s příslušnými lhůtami. Své zprávy jsme tedy přestali stavět na autentických odpovědích zastupitelů a radě se zase nelíbilo, že se neptáme, ale rovnou domníváme. Přestali jsme tedy pracovat s tím, jak obecní politika a informatika na nás jako na občany působí a jsme zpět u otázek. Abychom nikoho nezaskočili, zasíláme je předem a uvítáme, pokud nám přijde stejnou cestou odpověď.  Nezkreslitelná, neměnná, jednoznačná, znějící tak, jak si její autor přesně představuje. Navíc tím ušetříme zastupitelům i sobě drahocenný čas  a výměnu informací tím urychlíme.                                                     P. Habětín

 
 
Otázky, týkající se SDH, pomohou zmapovat a formulovat, jaké služby obci a jejím občanům (tedy svým zřizovatelům) tento sbor přináší. Sbor sám nemá žádnou vývěsku ani jiné informační medium, které by na podobné otázky dávalo odpověď automaticky.
K těmto prvním otázkám může každý čtenář našeho webu připojit jednoduše dole v komentáři další, pokud mu právě jeho otázka v náledujícím seznamu chybí:
 
 
 
1)    Jaký význam má existence SDH pro obec a jaký pro své členy.
2)    Převažuje u našeho SDH spíše společenská nebo spíše bezpečnostní funkce?
3)    Jak se sboru daří tyto funkce plnit?
4)    Kolik má v současné době SDH aktivních členů?
5)    Na koho se má občan obrátit v případě požáru nebo jiné události, u které by mohl SDH zasahovat?
6)    Pokud občan zavolá známá telefonní čísla, jak se členové SDH o události dozví a podle jakého scénáře jsou připraveni postupovat?
7)    Jak je to s dostupností členů sboru v pracovních dnech, kdy je většina z nich v zaměstnání ?
8)    K čemu a jak často SDH používalo současný nevyhovující vůz ? Kolik kilometrů má toto vozidlo najeto?
9)    Jak SDH funguje? Kdy a kde se schází a cvičí? Jak se stará o nábor dalších členů? Čím je motivuje a přitahuje?
10)         Jakým způsobem SDH informuje obec a občany (své zřizovatele) o tom,  co pro ně dělá ?
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář