Jdi na obsah Jdi na menu

Radio Jerevan 2

10. 7. 2009
Otázky, které jsme obdrželi do 10.7.09 a odpovědi na ně:
CO JE TO ÚZEMNÍ PLÁN A PROČ SE DĚLÁ ? 
Na internetovém portále CO JE CO jsme našli tuto definici:   Územní plán je projektové řešení jak uspořádat dané území. Vyjadřuje hlavně záměry a zásady prostorového a funkčního uspořádání a rozvoje daného osídlení, které jsou stanoveny na základě státního ekonomického plánování. Podle zaměření a podrobností řešení se rozlišují: územní prognózy, územní plány a územní projekty celků (sídliší a též funkčních zón).
JAK VZNIKAL ÚZEMNÍ PLÁN PLCHOVIC A SMETANY ? NA NÁVRH MAJITELŮ DOTČENÝCH POZEMKŮ ? 
Zeptali jsme se starosty obce:   „Územní plán vznikl jako nutná podmínka rozvoje obce. Plán pouze určuje možný směr, kterým by mohl v případě zájmu stavební rozvoj obce probíhat. Návrhy na zástavbu nebyly s majiteli konzultovány. Nic v územním plánu není závazné a v případě potřeby je možno cokoli změnit.“
KOLIK ÚZEMNÍ PLÁN OBEC STÁL?
Starosta nám ukázal rozpočet:   Územní plán stál 125.000,- a 70% bylo hrazeno z dotací, které jsou na jeho pořízení poskytovány.
KDY JE OBECNÍ POČÍTAČ PŘÍSTUPNÝ VEŘEJNOSTI?
Starosta: Prakticky kdykoli po dohodě se starostou nebo s paní Luňákovou a to zdarma.  Stejně tak je možno využívat obecní kopírku.
JE SCHŮZE OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA 15.7.09 OTEVŘENA PRO VEŘEJNOST NEBO NE?
Starosta: Pokud by někdo měl neodkladnou věc k projednání, může s ní přijít.
JAK TO, ŽE DOPRAVA PŘI AKCÍCH OBECNÍHO SPOLKU JE „ZDARMA“?

Habětínovi:   Kdyby nebylo akcí obecního spolku, podnikali bychom jako rodina jiné cesty a naše auta by stejně někam jela. Není problém tedy naložit tolik osob, kolik se jich k nám vejde a cestovat společně. Ostatní výdaje si

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář