Jdi na obsah Jdi na menu

Radio Jerevan 3

5. 8. 2009
Děkujeme za všechny otázky, které jsme od Vás obdrželi a na které se snažíme najít odpovědi. Každá otázka je zajímavá a každá vyvolává řadu otázek dalších. Proto pište dál. Máme radost, že Vás to zajímá a baví. Nás také.
Otázky, které jsme obdrželi do 5.08.2009 :
CHYSTÁ SE OBEC NAKUPOVAT NEBO PRODÁVAT DO KONCE TOHOTO ROKU NĚJAKÉ POZEMKY?
Zjistili jsme dotazem na obecním úřadě, že se žádný prodej či nákup se nechystá. Ale že je možno, od obce odkoupit jakýkoli pozemek, který obec udržuje. Obec by to přivítala, protože by se tak zbavila nákladů na jeho údržbu.
PROBĚHLY V TOMTO ROCE NĚJAKÉ TAKOVÉ NÁKUPY NEBO PRODEJE?
Obec pouze koupila AT stanici od AG Skořenice. Jinak neproběhlo nic.
S JAKÝMI NÁKLADY SE POČÍTÁ NA ÚDRŽBU CHYSTANÝCH PARKŮ?
Zástupci obce zatím nemají žádnou představu o tom, jak náročná bude údržba nových parků.  Předpokládají, že náklady na sekání trávy se udrží nízko díky použití mulčovací kůry všude tam, kde to půjde.
JAK PŘESNĚ BY MĚL PROBÍHAT PLÁNOVANÝ PŘÍLIV NOVÝCH OBYVATEL DO OBCE NA ZÁKLADĚ NOVÝCH PARKOVÝCH ÚPRAV, ZMÍNĚNÝ V NEDÁVNO DISTRIBUOVANÉ INFORMACI OBČANŮM?
Starosta nám odpověděl,  že pokud to bude v obci hezké, bude se tu lidem líbit. Posteskl si však, že případní zájemci se zde nemohou usadit,  protože zde není žádná volná stavba ani stavební pozemek na prodej.  
Na tuto skutečnost naráží  i nedávno vzniklý územní plán obce.  Případné rozšíření obce a počtu jejích obyvatel se tedy jeví jako málo pravděpodobné . Obec přesto realizuje kroky a náklady,  které by teoreticky měly k rozšíření směřovat . Pokud tyto mají tyto náklady splnit očekávaný účel, bude třeba územní plán přepracovat a počítat v něm s pozemky, které jejich majitelé chtějí skutečně prodat. Nebylo možné vzít v tento fakt úvahu již při sestavování současného územního plánu? Opravdu je možné, že parková úprava obecních pozemků přívábí zájemce o bydlení v obci? Jak je možné počítat s přílivem nových občanů, když není jasné, kde by měli bydlet či stavět?
Na vše se samozřejmě co nejdříve zeptáme.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář