Jdi na obsah Jdi na menu

Radio Jerevan 7

18. 9. 2009
Dojmy z obecní schůze aneb Sbohem nástěnko!
16.09. jsme navštívili veřejně přístupnou schůzi obecního zastupitelstva a nebylo to špatné.
Organizace schůze měla vysokou  úroveň a vystoupení jednotlivých čtenářů byla srozumitelná a dobře připravená.
Očekávali jsme sice, že uvidíme naše zastupitele přímo v akci, a že se každý z nich podle svého vyjádří k  jednacím bodům, zváží všechna pro a proti  a přispěje tak ke společenému  závěru, ale schůze byla pojata spíše jako prezenatce úspěchů úřadu s několika předjednanými  body k hlasování. Jako voliči ale potřebujeme naživo posoudit, jak se jednotliví zastupitelé k různým otázkám obecního života pohotově staví .
Výsledky hlasování o návrzích Obecního spolku dopadly podle očekávání. Možná, že mohly být smeteny ze stolu jeden po druhém a ne všechny šmahem najednou, ale to je jen kosmetický detail.
Vyjádření zastupitelů, že přístup na Internet má jen 1/3 obce, což není důvodem ke spěchu k využití tohtoto media, ukázalo, že Obecní úřad není připraven pracovat k užitku tak „malé“ skupiny lidí, jakou je 30% obyvatel. K argumentu „Možná později, až na to bude obec mít…“   brzy uvedeme v naší nově chystané vývěsce adresu zbrusu nových stránek Obecního spolku , pořízených ročním nákladem 450,- Kč. Jsou jednoduché a funkční a pro začátek naprosto dostačující. Zde budeme nadále informovat o obecních akcích a o životě ve vsi. S obecním životem Plchovic tak seznámíme i čtenáře na světové síti.
Vrcholem večera bylo hlasování o zrušení nástěnky a schránky Obecního spolku na obecní budově. Naše zápisky se tak posunou na plot o několik metrů na jih a zastupitele , kteří nám nedokázali vysvětlit, jak přesně náš spolek „rozděluje obec“, nebudou již nadále rušit.
Dostává-li obecní úředník signály o tom, co se občanům líbí a co ne a co jim není jasné, může se vážně zabývat jejich obsahem a nebo si stěžovat na jejich formu a k obsahu se ani nedostane. Nutno přiznat, že našemu úřadu se podařilo obojí.
Se touto nástěnkou se tedy Obecní spolek i Radio Jerevan loučí citátem z klasika :
„Pro urážku starostenské nohy nadosmrti zavřeno!“ (Václav Čtvrtek, O loupežníku Rumcajsovi)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář