Jdi na obsah Jdi na menu

„Rádio Jerevan“ - č. 10/2010

29. 4. 2010
O náš zájem zatím není zájem.
 V minulém vydání „radia“ jsme začali rekapitulovat uplynulý rok, hodnotit výsledky aktivit našeho spolku a zaměřili jsme se na to, co jsme spíše nedokázali – minule například na to, že obecní úřad zatím nechce občany na svých jednáních a raději jim prezentuje hotová rozhodnutí.  
Na tuto problematiku navazují i potíže zastupitelů s respektováním práva občanů, svobodně se k jejich práci vyjadřovat a své názory publikovat.  Ani na tomto poli nedošlo k výraznému posunu. Zatímco jsme očekávali, že slušně a korektně vedená oponentura přispěje k vytříbení  sporných obecně správních témat, je stále chápána spíše jako, citujeme: „podrývání, urážky a napadání “. Zájem členů Obecního spolku o věci veřejné je odsuzován a nevítán jako nevhodné vměšování se do něčeho, do čeho nám nic není.
I v tomto bodě však věříme v pozitivní obrat. Chápeme, že zastupitelé pracovali dlouhou dobu v izolaci a bez stálého zájmu veřejnosti a nějakou dobu jistě potrvá návrat z tohoto nestandartu do normálu.
 
S jarem se vrací Vaše otázky do naší schránky.
Děkujeme za nové dotazy do naší schránky. V předminulém  týdnu přišel dotaz, který jsme položili starostovi: “ Kdy se chystá oprava propadlé kanalizace na place?“. Včera jsme obdrželi odpověď, že do 15.května bude vše v pořádku .
Děti přišly za starostou s požadavkem na umístění jedné z nových laviček na stanici autobusu směrem na Smetanu. Toto přání bylo zrealizováno obratem. Je vidět, že je možné se na úřad s takovými podněty bez problémů obracet. Děkujeme.
 
Sekací akce je za dveřmi.
Na konci zimy jsme spolu s Obecním úřadem vyhlásili akci, která pomůže se sekáním trávy všem, kdo to potřebují, ale sami  to nemohou zajistit či zvládnout.
Podle plánu se podařilo zajistit pracovníky, kteří přihlášeným občanům pozemky posekají. Nejsou to ani členové obecního spolku ani jiní občané obce, jak se nedávno nahlas domnívala  jedna zastupitelka ( pak mají mít občané seriozní informace, když takové nejsou ani u zdroje – příště doporučujeme na jednání nespat) a dokonce nebude třeba  ani využívat obcí nabízenou techniku, protože najatí sekáči si přivezou svoje vybavení.
Obecní úřad jim zaplatí palivo a jejich práce bude financována jednak příspěvkem vlastníků předmětných porostů a také výtěžkem ze sběru kovového odpadu, který jsme za tímto účelem zorganizovali. Předpokládáme, že ze sběru nám ještě zbude na druhou vlnu této akce, plánovanou na konec vegetačního období trávy.
 Zájem o tuto službu nebyl na poprvé příliš velký, ale věříme, že po prvních zkušenostech tato možnost osloví i další zájemce.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář