Jdi na obsah Jdi na menu

„Radio Jerevan“ – č. 13

23. 11. 2009
„Radio Jerevan“ – č. 13
 
Plchovické plusy.
 
Zaznamenali jsme kolem sebe řadu pozitivních změn, které zpříjemňují život a zklidňují atmosféru v obci.
 
-         Mnoho spoluobčanů projevuje vstřícný postoj k našemu sdružení a jeho aktivitám. Někteří se vrací na naše starší zprávy prostřednictvím internetu a ptají se, proč vlastně byla reakce některých zastupitelů po založení Obecního spolku tak prudká a kategoricky odmítavá. Všem za podporu velice děkujeme.
 
-         Se zájmem a potěšením konstatujeme, že se v obci utvořil další v podstatě nezávislý subjekt, který přispívá k organizaci společenského a kulturního života. Je to pravděpodobně provozovatel obecní klubovny. Nevíme to jistě,  protože u  upoutávek na jeho akce chybí info o pořádajícím ,  což ale vůbec nevadí,  hlavně,  že se vytváří řada nových možností, jak s volným časem naložit.  Je to po Fajn klubu další krok, stejným směrem, jakým se ubírá Obecní spolek.
 
 
Nejbližší schůze obecního úřadu ?
 
Termín prosincové schůze, kde by měl být projednáván mimo jiné i rozpočet obce na rok 2010, zatím nebyl oficiálně vyhlášen.  Dotazem jsme zjistili, že půjde asi o první či druhý prosincový týden.
Pokud Obecní úřad očekává od občanů aktivní účast či návrhy k zařazení do programu, má k vyhlášení termínu a programu schůze nejvyšší čas.
Zde je třeba připomenout, že se poctivě snažíme sledovat obecní vývěsku, abychom čtenáře našich stránek či naší nástěnky nemystifikovali, ale na úřední desce zatím nic není (22.11.). Jak dobré by bylo, kdyby existovala webová stránka obce, kde by se podobné údaje daly zveřejnit a upozornit na ně hromadnou zprávou na maily všech občanů . Informace by se dostaly do pravých rukou během několika sekund. Zatím ovšem běháme k nástěnce, hlídat, zda se tam něco neobjeví….
 
 
 
          Oznámkujte si svého komunálního politika
 
Doporučujeme Vaší pozornosti internetový
Deník Politika. Na straně http://www.denikpolitika.cz/instituce/obecni-zastupitelstvo/plchovice  najdete seznam všech našich zastupitelů. Bohužel jsou tam jen jména . Naši zastupitelé pravděpodobně nevědí o tom, že jsou takto zveřejněni, a že mohou do tohoto webu doplňovat své profily, názory, fotografie, životopisy atd.. a tím deklarovat své postoje a přesvědčení, tolik důležité pro jejich práci a podporu ze strany občanů, které zastupují.
Na stejné adrese je možno oznámkovat práci každého zastupitele, podobně jako ve škole. Zkusili jsme to a je to velmi snadné a přitom zajímavé a to především pro samotné zastupitele.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář