Jdi na obsah Jdi na menu

„Rádio Jerevan“ - č. 14/2010

23. 6. 2010
Parková exkurze po okolí.
 
Evropská Unie určitě ví, co dělá, když dotuje obcím zdokonalení jejich vzhledu. Bruselští poslanci si dobře uvědomují, že silnice, kanalizace a další nezbytné součásti infrastruktury si obce dříve či později budou muset nějak pořídit způsobem „ber kde ber“, ale na parky a pěkná zákoutí, která nejsou životně důležitá, by jim už nezbylo.
Tento přístup je patrný v celé unii. Zásadní věci si v ní musí každý řešit sám a podružnostmi se zabývá společný evropský parlament.
Zdokonalováním vnějšího vzhledu krajiny, obcí a měst, vzniká iluze perfektní dotaženosti evropského prostředí, kterou by měli noví členové unie rychle dohonit… Nakonec všichni jsme Evropané,  takže o tom víme své.
Řada obcí využila lákavé nabídky a  využila dotačních prostředků na zbudování parků, dětských hřišť a sportovišť. Zajímalo nás, jak se daří tyto unijní „dary“ a obecní areály podobného typu udržovat a jestli bývají tyto prostory veřejností využívány a to zvláště tam, kde lidé nejsou zvyklí používat k odpočinku společná zařízení na veřejném prostranství. Vyrazili jsme tedy na malou exkurzi, jejíž výsledek zde předkládáme na několika fotografiích.
Plchovice v péči o taková zařízení zatím jednoznačně vedou, v některých obcích se daří pouze nejnutnější údržba a v několika nemají o chátrající „unijní parky“ zájem ani občané a ani úřady. Současným i všem příštím zastupitelům Plchovic přejeme, aby jim úsilí a finance, zaměřené na údržbu rekonstruovaých veřejných ploch, vydržely a aby jejich vynakládání nacházelo podporu a pochopení u občanů – spokojených uživatelů obecních prostor.
 
 
 
Sláva, stromky nikomu nepřekáží.
Na nedávné obecní schůzi přišla na přetřes i „podivná aktivita“ , o které jsme psali v Radiu Jerevan č. 11, totiž vysazení cca 60 stromků v okolí strouhy, která navazuje na historickou štolu.
Otázky typu, čí ty stromky tedy budou a čí je to vlastně pozemek atd…, odsunuly do pozadí fakt, že takové stromy krajině a lidem, kteří ji obývají,  prospějí. 
Pozemky v okolí strouhy patří pozemkovému fondu a zemědělcům, kteří v jejich blízkosti hospodaří, existence stromků nijak nepřekáží. Nejsou tedy žádné důvody ke znepokojení nad jejich existencí. Buďme rádi, že naše okolí je bohatší o další porost a přejme si, ať se co nejvíce stromků ujme.
 

Náhledy fotografií ze složky parky, které asi nikdo nechce

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

výzva

(výzva, 30. 7. 2010 18:38)

Hej, PODLÝ ZBABĚLČE, proč se neozýváš, to máš plný kalhoty nebo co?

Odpověď

(Odpověď, 14. 7. 2010 14:32)

Dvě otázky pro PODLÉHO ZBABĚLCE, který napsal předcházející příspěvek. Z čeho tak soudí a proč jim to neřekne přímo do očí?!

všichni

(servít, 11. 7. 2010 15:53)

všichni jste volové a nevíce na Smetaně

oběma občanům a chytrákům

(Občan z Evropy, 9. 7. 2010 12:44)

Občané a chytráci z obou obcí,
četl jsem celý příspěvek, který Vás přiměl k napsání Vašich komentářů a o Běstovicích tam nic není. Jsou tam jen fotky, jak vypadají parky bez potřebné péče. Takové mají skoro všude. Na buzerování jsem taky nenarazil.
P.S.: Pozor, chytráci jsou všude! A problémy taky, ale spíš v Africe a tak.V Plchovicích už ani moc ne.

odpověď chytrákům z Běstovic

(občan z Plchovic, 8. 7. 2010 21:41)

Problémy v obci tvoří ve většině případů obecní spolek, jak se zdá tak už mu nestačí se vrtat jen do Plchovic.Nikdo o to nestojí - ani v Plchovicích a ani v sousedních vesnicích.

odpověď chytrákům z Plchovic

(Občan z Běstovic, 8. 7. 2010 15:43)

Možná že by bylo dobrý, kdyby Jste raději chytře radily místnímu obecnímu úřadu a jak tak koukám na to Vaše rádio problémů tady máte více než dost a přestaly buzerovat sousední vesnice. Zkuste o tom popřemýšlet ve svých chytrých hlavičkách.