Jdi na obsah Jdi na menu

„Rádio Jerevan“ - č. 15/2010

4. 8. 2010
Akce na srpen – dětské jezdecké hry.
 
Na poslední sobotu prázdnin jsme ve spolupráci s OS Nořín připravili jezdecké odpoledne pro děti.
Akce je zajímavá nejen pro mladé jezdce a jejich koníky ze širokého okolí, ale věříme, že bude i divácky atrakivní pro všechny příchozí. 
Na travnaté ploše za prodejnou, vznikne parkurové kolbiště s improvizovanou tribunou a barevnými skoky, kde budou připraveny jízdy zručnosti, barelové závody a závody v parkurovém skákání.
Děkujeme všem, kteří k realizaci této akce nějak přispěli. Obecní úřad věnoval sladkosti pro účastníky, firma AG Skořenice propůjčila plochu před Prefou na parkování přívěsů a skládání koní, provozovatelé místní klubovny se postarají o občerstevní, firma Zooprodukt sponzoruje ceny pro vítěze…. Zejména všem občanům, kteří se podílí na přípravách a organizaci velice děkujeme a případné další zájemce o pomoc mezi sebou rádi uvítáme.
Dětské jezdecké hry se budou konat v sobotu 28.8. od 13:00 a skončí v podvečer, prezentace účastníků je od 12:00.
Spoluobčanům se předem omlouváme za hluk a zvýšený ruch v obci a dovolujeme si je pozvat mezi diváky.
 
 
Když se čte a přitom nečte.
V minulém radiu jsme se pokusili nahlédnout do několika okolních obcí, které vybudovaly park a zjistit, jak se o něj zvládají starat a jak a jestli vůbec takové zařízení a péči o něj občané potřebují a vyžadují. Vše je v minulém radiu. Většina čtenářů si pochvalovala náš záměr upozornit a připravit se na starosti a náklady spojené s parkovými úpravami. Obdrželi jsme i komentář, který se netýkal textu, ale jen obrázků, dokumentujících stav některých obecních parků v okolí. Věříme, že kdyby se tento čtenář podíval i na text, zjistil by, o čem článek ve skutečnosti je. 
 
 
Zajímají Vás Plchovice? Bydlíte zde a máte vlastní
představy o veřejném životě v Plchovicích? Máte jedinečnou příležitost je zrealizovat!
 
Obec nutně potřebuje a shání spolupracovníky, ochotné podílet se na vedení Plchovic. Současní zastupitelé to řeší například anketou mezi občany, kterou je možno navrhnout kandidáty do komunálních voleb. Ty se pak snaží oslovit a do vedení obce pozvat.
 
Pokud Vám není obecní život lhostejný a domníváte se, že k němu můžete a hlavně chcete přispět, nečekejte, až za Vámi přijde delegace a přihlašte se sami.
 
Druhá vlna pomoci s travnatými pozemky je za námi.
 
V polovině léta  proběhla druhá a závěrečná část naší „sekací akce“. Financování z výnosů sběru kovového odpadu se osvědčilo a plně pokrylo náklady spojené s údržbou pozemků spoluobčanů, kteří se o ně postarat z jakýchkoli důvodů nezvládnou. V tomto roce byl zájem o tuto pomoc nízký. Věříme ale, že po dobrých zkušenostech z letošního roku se v sezonách příštích počet zájemců rozšíří.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář