Jdi na obsah Jdi na menu

„Rádio Jerevan“ - č. 21/2010

10. 12. 2010
Zákon o dostupnosti informací dodržujeme,  ale můžeme to vylepšit
 
Nelze říci, že by plchovický občan neměl možnost dovědět se vše, co ze zákona vědět má a může. Když ví, že se má o něco zajímat, nikdo mu informace nedopírá, do všech evidencí může nahlédnout a na vše se vyptat. 
Jak ale zaručit, že občan ví, že se jej nějaké téma dotýká, a že se od něho dokonce očekává, že se vyjádří a svým názorem usnadní obecním zastupitelům rozhodování ?
 
Na nedávném vyvěšení návrhu obecního rozpočtu na úřední desku lze snadno ilustrovat, jak komunikace s veřejností probíhá a jak by tomu mohlo být. Návrh obecního rozpočtu (jinak velmi rámcový a strohý úřední dokument) se objevil na obecní nástěnce s řádným uvedením data vyvěšení a sejmutí. Ale nehodil by se k tomu komentář typu: „Vážení spoluobčané, toto je návrh rozpočtu, který se chystáme schvalovat. Do tehdy a tehdy je možné se vyptávat na detaily, podávat k němu návrhy a vyjadřovat se. Na Váš zájem se těší Vaši zastupitelé“ ?
Takový způsob prezentace toho, co se pro občany chystá a o čem mají vědět, nestojí nic víc než pár řádek textu a možná, že by občanům pomohl se v obecní problematice lépe orientovat. Naší snahou je do standardů práce našeho úřadu právě takové principy prosadit. Dejte nám vědět, co si o tom myslíte Vy.
 
Požádali jsme o příspěvek na abonentní vstupenky
 
Protože se blíží období, kdy budeme nakupovat abonentní vstupenky na serii divadelních představení pro jaro 2011, požádali jsme obecní radu o příspěvek na tyto abonentky pro všechny důchodce, kteří se s námi návštěv divadelních představení účastní. Věříme, že některá z kapitol rozpočtu umožní takové uplatnění prostředků určených na kulturu či na pomoc občanům v důchodovém věku. Je to podpora, o níž je jisté, že její příjemci ji přivítají a využijí.
 
Připomínky občanů by neměly zapadnout
 
Ještě před schválením obecního rozpočtu jsme podali návrh na vytvoření rezervy pro případné opravy obecní kanalizace. Paní Lipavská toto již na dvou schůzích navrhovala, ale její návrhy se nikdy nedostaly ani do zápisu.
Její návrh je rozumný a proto jej znovu předkládáme.
 
Přejeme všem hezký čas adventní.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář