Jdi na obsah Jdi na menu

„Rádio Jerevan“ - č. 12/2010

27. 5. 2010
Pomoc v záplavami poničených oblastech.
 
Navrhujeme spoluobčanům, kteří také cítí, že je třeba pomoci na povodněmi zkoušené Severní Moravě, aby se o to s námi pokusili.
Po předběžné konzultaci s možnými dobrovolníky z naší obce, jsme se nechali zapsat do databáze občanů, ochotných přijet do záplavových oblastí na Bohumínsku a Novojičínsku na pomoc při likvidaci škod v některé z menších postižených obcí.
Podle humanitární organizace ADRA, která databázi spravuje, je zatím zájem o účast v dobrovolných brigádách celkem veliký, protože záplavy v tuto chvíli ještě trvají a jsou „mediálně zajímavé“. Jakmile voda opadne a s ní i zájem medií, sníží se zpravidla i zájem o pomoc, přestože právě to bude chvíle, kdy bude v zasažených místech nejvíce „obyčejné“ práce s úklidem, čištěním atd…
Naše „pohotovost“ je po dohodě s ADROU vyhlášena na druhý červnový víkend (12.-13.6.). Na konci týdne před tímto termínem nám koordinátoři sdělí, kam a kdy se máme dostavit, co budeme dělat a jaké nářadí máme s sebou mít. Věříme, že se nám podaří sestavit skupinu čtyř až šesti lidí, a že dokážeme být užiteční zejména v některé z menších obcí, s podobně omezenými silami a prostředky, jako máme u nás.
Pokud se s touto myšlenkou ztotožňujete, přihlaste se nám a rezervujte si uvedený víkend pro dobrou věc.
Veškeré informace a aktualizace v č.p. 13.
 
 
Zpráva z metodického vedení obecního úřadu.
 
Jak jsme Vás informovali v minulém vydání „radia“, zajistili jsme našemu obecnímu úřadu metodické vedení ve věci správného nastavení a dodržování zákonem daného správního řádu obcí. Odborníci z kontrolního útvaru Ministerstva vnitra naše zastupitele navštívili a nabídli jim svou pomoc.
Velice oceňujeme, jak rychle se vedení obce přihlásili a zejména si vážíme jejich přístupu, který upřednostňuje prevenci, konzultace a odborné vedení  před kontrolami, postihy a pokutami.
Podle jejich zprávy si naši zastupitelé vyjasnili, že každá jejich schůze, na které dochází k rozhodování a hlasování, je schůzí veřejnou, bez ohledu na to, jak ji sami nazývají a její program a termín musí být oznámen občanům tak, aby jim nebyla znemožněna případná účast na správě věcí veřejných.
Děkujeme všem zúčastněným stranám. Zejména za dobrou zkušenost s institucí, dohlížející na dodržování zákona.
 
 
Narozeniny Obecního spolku.
 
Tak, už je to tady. Obecnímu spolku Plchovice je jeden rok.  V několika předešlých článcích jsme obsáhle rekapitulovali, co se nám za rok podařilo a jaké úkoly, z těch, které jsme si vytyčili v našich stanovách, nás ještě čekají.
Jsme rádi, že se Obecní spolek stal běžnou součástí veřejného života Plchovic a také alternativou pro sdílení a rozvíjení názorů a myšlenek či pro společně strávený volný čas.
Přesně před rokem jsme při založení spolku narazili na téměř hysterickou reakci ze strany vedení obce a občanů, kteří žádné alternativy nechtějí či nepotřebují. Ano, bylo to nepříjemné, ale jasně to vymezilo postoje téměř všech obyvatel obce. Víme „kdo je kdo“, známe názory ostatních spoluobčanů, respektujeme je, chováme jeden druhého ve vzájemné úctě a zdravíme se (alespoň většina z nás). To je přesně to, čím se vyznačují vyspělé demokratické systémy. Je dobré, že se mezi ně můžeme počítat.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář