Jdi na obsah Jdi na menu

Z obecní schůze 15.12.09

15. 12. 2009
Na obecní schůzi s účastí veřejnosti, vyhlášenou na 15.12.09, jsme se dostavili hlavně proto, abychom byli svědky projednávání návrhů, které jsme za Obecní spolek k tomuto zasedání podali.   Účast publika nebyla nijak masivní, ale můžeme stoprocentně prohlásit, že šlo o zasedání zajímavé a hlavně profesionálně vedené a odvedené.
 
O všech návrzích a jednacích bodech zastupitelé „naživo“, věcně a zasvěceně jednali  a prezentovali své vlastní názory.
 
Zastupitelé sami nedali jediný podnět k nějakým slovním třenicím a naše návrhy posuzovali s pochopením a bez toho, že by předem odsuzovali  či jinak hodnotili jejich obsah či pisatele. Pokud vyplynula nějaká nejasnost, ochotně nám věc vysvětlili.   Tento vstřícný přístup nebyl vlastní přísedící Kamile Dostálové ve funkci účetní úřadu, které jako by se stýskalo po slovních šarvátkách z počátků Obecního spolku. Nejde však o voleného zastupitele obce a tak její osobitý styl neovlivnil pozitivní dojem, který v nás členové obecní rady zanechali.
 
S potěšením jsme přijali, že dva z našich návrhů shledali rozumnými (návrh k řešení dopravní bezpečnosti na Smetaně a opětovný návrh na zavedení webové stránky obce, který je dokonce už v řešení) a přislíbili se jimi zabývat.
 
Na základě svých negativních zkušeností nedoporučili náš návrh na využití pracovníků z registru sociálního úřadu a také nenechali projít návrh na sloučení rozpočtových položek, které se týkají kultury a sportu a vysvětlili proč (bylo by to komplikované a jde to řešit jednodušeji).
 
V závěru zasedání se rada věnovala plánům do budoucna, zejména řešení tzv. „časovaných bomb“, za které jsou v Plchovicích považovány: stav historického kanálu a jeho narušování těžkou dopravou, stav místní kanalizace a neexistence čističek či most u mlýna. K rozhodnutí, zabývat se jedním z těchto problémů a jak, dospěli zastupitelé po poměrně dlouhé diskusi. 
 
Je příjemné vidět, že se naše rada skutečně společně radí a Radio Jerevan si své  zastupitele pochvaluje.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář