Jdi na obsah Jdi na menu

Zprávy „Radia Jerevan“ 6/2010

28. 2. 2010
 
1.     Internetová stránka obce
 
Obecní rada zřídila oficiální webové stránky Plchovic. Děkujeme za urychlení tohoto kroku a těšíme se, že vše, co jsme se snažili zprostředkovat naším „Radiem Jerevan“, teď bude dostupné přímo na stránkách obecního úřadu. Věříme, že i oblíbené diskusní forum, které nyní probíhá na webu Obecního spolku, se přenese na „neutrální půdu“ nových stránek obce. V případě, že nové obecní stránky budou poskytovat občanům prostor pro veřejnou diskusi, „Radio Jerevan“ tak ztratí svůj účel a bude vypnuto.
 
2.     Pomoc občanům při sekání trávy
 
Oceňujeme, že zastupitelé nezapomněli na náš návrh z léta minulého roku a připravili se na společnou pomoc občanům, pro které je údržba travního porostu obtížná.
V současné době zasíláme na obecní úřad návrh pravidel a časový plán této pomoci (viz kopie na naší nástěnce). Počítáme s materiální a finanční podporou ze strany obce a také s finanční spoluúčastí občanů, kteří o službu projeví zájem.
 
3.     SDH
 
Odpovědi na základní otázky, vysvětlující poslání SDH, byly nejlépe zvládnutým bodem na programu schůze. V jeho proběhu podala paní Matoušková zajímavý návrh na uspořádání „Hasičského dne otevřených dveří“ pro všechny občany obce. Domníváme se, že by to byla dobrá a netradiční akce pro všechny věkové kategorie, zajímavá pro občany a přínosná pro popularizaci SDH. Stálo by za to tuto myšlenku dotáhnout.
 
 
 
4.     Na Smetaně chybí informace Obecního spolku
 
Z rozhovoru s Jiřinou Matouškovou v závěru schůze vyplynul požadavek na zřízení druhé nástěnky Obecního spolku a to na Smetaně, kam se k občanům bez internetu naše informace nedostávají. Rádi tohoto podnětu využijeme a tento nedostatek napravíme. V počátcích Obecního spolku jsme se na Smetaně snažili naše zprávy věšet na veřejnou plakátovací plochu, odkud ale byly soustavně odstraňovány. Vlastní nástěnka by tento problém mohla vyřešit. (viz kopie žádosti na naší nástěnce).
 
5.     Ukazatele rychlosti na Smetaně
 
Potěšilo nás rozvíjení našeho návrhu na zřízení zpomalovacích ukazatelů rychlosti na průjezdu Smetanou. I když realizace není díky finanční náročnosti projektu potvrzena, zastupitelé se k návrhu staví profesionálně.
 
 
 Jak vidíme, věcná stránka obecní schůze byla přínosná. Za správností podstaty schůze však pokulhával její formální průběh, netečnost předsedajících k neuctivým postojům či komentářům na adresu jednotlivých mluvčích a dokonce přehlížení vulgárního chování zastupitele p. Antoše ke staršímu občanovi obce. Nešlo by to příště jinak?
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář