Jdi na obsah Jdi na menu

Zprávy „Radia Jerevan“ 7/2010

19. 3. 2010
 
 
1.     Pomoc občanům se sekáním trávy
 
Údržba travních porostů se týká téměř všech obyvatel naší obce bez rozdílu zájmů a zaměření. Proto vítáme, že se obec rozhodla přispět z obecních prostředků právě na tuto oblast.
Každý, kdo si z jakýchkoli důvodů neporadí se sekáním svých pozemků sám, se může této akce zúčastnit.
 
Na organizaci a financování této pomoci se prakticky podílí tři subjekty: Obecní úřad (zapůjčí obecní techniku a zaplatí pohonné hmoty), Obecní spolek (zajistí pracovní síly, odvoz a likvidaci posekané trávy) a občan, který se do akce zapojí (uhradí část finančních nákladů částkou 60,- Kč za hodinu práce).
 
Sekání proběhne dvakrát v roce a to v prvním vrcholu vegetačního období, kdy je tráva nejhustší a pak na jeho konci.
Konkrétní termín vždy upřesníme po dohodě s občany podle růstu trávy. Údržby soukromých porostů mimo tyto dva vyhlášené termíny se nabídka netýká, ale věříme, že  pro mnohé občany je i tak vítanou úlevou.
 
Prosíme občany, kteří mají o posekání svých pozemků zájem, aby se přihlásili v č.p. 13 do 9.4.2010.  Všichni také tuto nabídku obdrží do svých poštovních schránek.
 
 
2.      Internetová stránka obce
 
 
Tak jako ostatní občané, i my sledujeme, jak se daří plnit internetovou stránku obce www.plchovice.cz . Zatím se rodí hlavně její struktura , která bude postupně naplňována obrázky, články a informacemi. V současném stavu postihuje rubrika „Informace z obce“ prakticky jen volnočasové aktivity, zajišťované Obecním úřadem a rubrika „Úřední deska“ zatím ještě není věrným odrazem desky umístěné na budově Obecního úřadu, ale jistě se tak časem stane.
Na co však čekáme, je zavedení diskusního fóra, které poskytne prostor pro vyjádření občanů  k jednotlivým tématům z obecního života . Zatím takový prostor existuje jen v komentářích ke článkům na webu Obecního spolku, ale zasloužil by si spíše oficiální platformu na stránkách, které patří všem občanům obce.  
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář